Lista ocen Dacia Logan I (176) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 175 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~GrzesiekW
MCV 1.6 MPI LPG 84KM 62kW
Jak na razie nic takiego się nie dzieje. Dwa razy wymieniłem akumulator. Nie traktuję tego jako poważny problem, bo pierwszy był fabrycznie wadliwy, objęty oficjalną akcją serwisową, a drugi jaki kupiłem (zrezygnowałem z serwisowania w ASO więc akcja serwisowa mnie nie objęła ;) ogólnie i tak wyszedłem na plus) był najtańszy jaki pasował. Padł miesiąc po okresie gwarancyjnym. Silnik jest prosty i na benzynę więc jak padł aku to ruszałem na...
~Tomek
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
W tym aucie lubią psuć się pierdoły tj. naciąganie obszycie fotela na gumie, która sparciała po 2 latach, wężyki do spryskiwaczy z gumy która parcieje i zatyka spryskiwacze, wymiana spryskiwaczy nic nie daje jedyne rozwiązanie to nalać kreta to wszystko wypali i działają, wycieraczki skrzypią to też guma, fotel po 3 latach tak się wyrobił że się do niego wpada /ważę 120 kg\\ wymiana końcówek od drążków kierowniczych, wymiana termostatu -...
~marcin
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
- przeciekająca pompa układu wspomagania (czasowo uszczelniona) - wycierający się na krawędziach lakier metallic (przedni lewy błotnik) - wypadający mieszek skrzyni biegów - niewielki luz w oparciu fotela kierowcy - opóźnione zwijanie pasa bezpieczeństwa kierowcy - odklejająca się dolna, gumowa uszczelka przedniej szyby - przepalone żarówki: przedni prawy reflektor, tylny lewy reflektor - pęknięty tylny reflektor (podklejony)
~ m.jaeckel@interia.pl
MCV 1.6 105KM 77kW
Auto trzy letnie i sprawuje sie bez problemowo.Uchwyt w tylnych bocznych drzwiach,od wewnatrz jest troche nieporeczny.Moglby byc troche wiekszy,bo lapie sie go tylko koncami palcow, a to nie najlepsze rozwiazanie. Plastiki zastosowane we wnatrz sa wytrzymale na zarysowania i w czasie eksploatacji nie trzeszca.(wersja laureate)Moze troche jest za czarno we wnetrzu, ale za to praktycznie.Latwe w utrzymaniu czystosci.
~Miro
MCV 1.6 105KM 77kW
290 000 km Wymieniono - zarowke przednia H4, oswietlenie wlacznika oposzczenia szyby, oswietlenia wnetrza (tyl), cewka zaplonowa, czujnik temp. powietrza ! Tu uczulam posiadaczy Daciek. Jesli auto na zimnym nie chce palic odrazu, ale za 3-10 -20 razem, to prosze sprawdzic CZUJNIK TEM. POWIETRZA Jest umieszczony na plastikowym kolektorze dolotowym, na samym wierzchu. Koszt okolo 35 zl.
~Szczepan Sopur
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Jest kilka drobiazgów, na które należy zwrócić uwagę. Jeśli skutecznie się je wyeliminuje to można się cieszyć bezproblemową eksploatacją auta. Typowe to - przy hamowaniu zapala się kierunkowskaz (zaśniedziałe styki), problemy z zamkiem od bagażnika (przekręca się), przepalona żarówka podświetlenia przycisków itp. Usterki są tanie do usunięcia i nie występują one ze szczególnie wysoką częstotliwością.
~mrwait
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Czujnik położenia wału. Czasem występuje zafalowanie obrotów na biegu jałowym. Zapocenie przy pompie wspomagania. Ramiona wycieraczek przy tym przebiegu złapały już luzy na nitach przy 'zawiasie' przez co podskakiwały czasem. Niezbyt dobre zabezpieczenie antykorozyjne - po 10 latach trzeba uważać na rudą w okolicy progów, tylnych nadkoli i dolnych rantów drzwi.
~Miko
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Drobiazgi - niepoprawnie działające oświetlenie kabiny (od nowości) nie zobaczyłem przy odbiorze, ale nie chce mi się jechać do serwisu, zgłoszę przy pierwszycm przeglądzie! Ponadto po jakimś 1000 km coś zaczeło lekko "śpiewać" w lewych drzwiach (tez zgłoszę). Zwracać uwagę na lakier. Na masce zauważyłem kilka minimalnych wad ok. 2mm, tak jakby zamalowane jakies brudki.
~Gregosa
MCV 1.5 dCi 75KM 55kW
Po wakacyjnej trasie w suchych i zapylonych warunkach bardzo delikatnie zaczął popiskiwać wiatrak nawiewu kabiny. jest to dla przeciętnego pasażera bardzo słabo słyszalny wysoki dźwięk, ale może denerwować. Za kilka dni jestem umówiony na gwarancyjne usunięcie tej usterki. Czasem lekko skrzypnie regulacja podparcia lędźwiowego fotela kierowcy.
Dziennik kosztów dla Dacia Logan I
5,3
8,9
~maxxx
MCV 1.5 dCi 75KM 55kW
Sypie się i tyle. A 3letnia gwarancja to FIKCJA. Każda część ma osobną gwarancję, uzależnioną od przebiegu i roku. Tyle że nie powiedzą Wam tego jak kupujecie auto, a jedynie jak się bedziecie mocno dopytywać w serwisie. Sprawdzcie sami zresztą. Ja dałem się nabrać dlatego dziś wszystkich przed tym przestrzegam.