Lista ocen Dacia Logan I (194) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 157 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Manusart
MCV 1.6 105KM 77kW
Silnik dobrze wygłuszony. Drzwi i boki bagażnika gorzej. Podłoga nie hałasuje (wydech, kamyki itd.), nadkola słychać, ale słabo. Cicha aerodynamika relingów. Auto jest dość wysokie i od 100km/h pojawiają się umiarkowane szumy powietrza.
~Johny
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Przyciśniesz mocniej gaz,a zaraz usłyszysz głośny, rozpaczliwy ryk silnika (nie mylić z przyjemnym basowym pomrukiem ). Wystarczy przejechać przy prędkości 140-150 km/h odcinek A4 Kraków-Katowice, a już można od tego dźwięku dostać bólu głowy
~kratylos
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
a tu glowny mankament - wyciszenie prawie ze nie wystepuje slychac prace zawieszenia kola silnik polyw powietrza do 100-110 daje sie z tym zyc powyzej tej predkosci trzeba zatyczki do uszu kupowac - tu producent duzo zaoszczedzil...
~gorol
MCV 1.6 MPI 84KM 62kW
to wada i to duża tego auta, nie dosyć że zawieszenie nie należy do cichych to silnik pracuje tak że w środku powyżej 90 km/h jest słyszalny każdy jego dźwięk, szumu powietrza nie słychac uciażliwie
~hiero
Van 1.5 dCi 68KM 50kW
Do 2000 obrotów całkiem przyzwoicie, powyżej 3000 już nieznośny hałas zarzynanego silnika. odgłosy jazdy stłumione, ale jednak dość wyraźnie słyszalne. Mogło być lepiej, choć nie jest źle.
~leming
MCV 1.5 dCi 75KM 55kW
Po modernizacji - wyklejeniu matami bitumicznymi z filcem podsufitki szumy opływu dramatycznie spadły i jest OK . Bez tego zabiegu , w miarę cicho jest do 90-100 km/h. Polecam!
~Piotrek
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Jak to diesel, cichy nie jest, ale do zniesienia. Dość wysoki współczynnik oporu powietrza powoduje, że powyżej 110 km/h zaczyna robić się głośno. Plastiki niskiej jakości czasami dają o sobie znać.
~MaciejKa
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Myślę, że opinia zależy od tego, z czego się przesiadamy do Dacii. Ja jeździłem Uno i w Loganie jest ciszej. Jak ktoś miał Mercedesa, to może narzekać. (tylko czy ktoś, kto miał Merca kupuje Dacię?)
~marcin
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Chyba jedna z najbardziej denerwujących wad. Kiepskie wyciszenie i dźwięk silnika jak w starym dieslu. Wszyscy pasażerowie zwracają uwagę na głośną pracę silnika.
~Piotr
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
nie zauważyłem pisków powietrza owiewającego karoserię, komora nie posiada wytłumienia o masce silnika myślę, trzeszczą plastiki, ale proszę wskazać w jakich nie trzeszczą