Lista ocen Dacia Logan I Sedan (125) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 133 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
W tym aucie lubią psuć się pierdoły tj. naciąganie obszycie fotela na gumie, która sparciała po 2 latach, wężyki do spryskiwaczy z gumy która parcieje i zatyka spryskiwacze, wymiana spryskiwaczy nic nie daje jedyne rozwiązanie to nalać kreta to wszystko wypali i działają, wycieraczki skrzypią to też guma, fotel po 3 latach tak się wyrobił że się do niego wpada /ważę 120 kg\\ wymiana końcówek od drążków kierowniczych, wymiana termostatu -...
~marcin
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
- przeciekająca pompa układu wspomagania (czasowo uszczelniona) - wycierający się na krawędziach lakier metallic (przedni lewy błotnik) - wypadający mieszek skrzyni biegów - niewielki luz w oparciu fotela kierowcy - opóźnione zwijanie pasa bezpieczeństwa kierowcy - odklejająca się dolna, gumowa uszczelka przedniej szyby - przepalone żarówki: przedni prawy reflektor, tylny lewy reflektor - pęknięty tylny reflektor (podklejony)
~Szczepan Sopur
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Jest kilka drobiazgów, na które należy zwrócić uwagę. Jeśli skutecznie się je wyeliminuje to można się cieszyć bezproblemową eksploatacją auta. Typowe to - przy hamowaniu zapala się kierunkowskaz (zaśniedziałe styki), problemy z zamkiem od bagażnika (przekręca się), przepalona żarówka podświetlenia przycisków itp. Usterki są tanie do usunięcia i nie występują one ze szczególnie wysoką częstotliwością.
~mrwait
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Czujnik położenia wału. Czasem występuje zafalowanie obrotów na biegu jałowym. Zapocenie przy pompie wspomagania. Ramiona wycieraczek przy tym przebiegu złapały już luzy na nitach przy 'zawiasie' przez co podskakiwały czasem. Niezbyt dobre zabezpieczenie antykorozyjne - po 10 latach trzeba uważać na rudą w okolicy progów, tylnych nadkoli i dolnych rantów drzwi.
~Miko
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Drobiazgi - niepoprawnie działające oświetlenie kabiny (od nowości) nie zobaczyłem przy odbiorze, ale nie chce mi się jechać do serwisu, zgłoszę przy pierwszycm przeglądzie! Ponadto po jakimś 1000 km coś zaczeło lekko "śpiewać" w lewych drzwiach (tez zgłoszę). Zwracać uwagę na lakier. Na masce zauważyłem kilka minimalnych wad ok. 2mm, tak jakby zamalowane jakies brudki.
~MaciejKa
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Parę wkurzajcych rzeczy: 1. migocące podświetlenie wyświetlacza komputera (w trybie z włączonymi światłami). 2. wzbudzająca się dźwignia zmiany biegów 3. coś w głębi deski rozdzielczej zaczęło skrzypieć przy jeździe na nierównościach. 4. fatalnie piszczące pióra wycieraczek - nawet wymiana na takie za 16 zł dała poprawę.
~Jacek
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
po przejechaniu 26tys km trzeba było sprawdzić i dokręcić śruby przy silniku mocujące osprzęt , wyciskało mi spod śrubki olej z klawiatury , trzeba było potraktować otwory silikonem ponieważ rodmuchiwało go na pasek rozrządu i na wszelki wypadek pasek też wymieniłem /60zł/ Po tym zabiegu wszystko jest ok
~kyrneh; kyrneh0@onet.eu
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Przez 2 lata użytkowania i przebiegu 30 tyś. trzeba było wymienić wkładki w głośnikach przednich / drzwiowych/ oraz uzupełnić płyn w chłodnicy i wymienić żarówki reflektorów przednich / jedna się przepaliła, ale cały czas jeździłem na światłach mimo że takiego obowiazku całorocznej jazdy jeszcze nie było/.
~aleco
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
dawnie spadała nakładka z pedałów , ale przykleiłem, wycieraczki piszczą, wymieniłem na nowe ale dalej piszczą. Rada jak się pozbyć zapachu - zastosować zapachowy płyn do spryskiwaczy, jakimś dziwnym trafem zawsze ten płyn czuć w kabinie. Aha spaliła się jeszcze lampka oświetlenia pokręteł nawiewu.
~romik
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
trochę małych denerwujących spraw jest: - spadające nakładki na pedały (trzeba sobie podkleić) - piszczące wycieraczki (wymieniłem na teflonowo-grafitowe) - spaliła się żarówka oświetlająca tablicę pokręteł (wymiana w ASO 2,5zł) - spalił się bezpiecznik od radia (PIONIER) sam wymieniłem.
Dacia Logan I Sedan