Lista ocen Dacia Logan I Sedan (134) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 124 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MaciejKa
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Praca skrzyni - bez zarzutu. Za to po rozgrzaniu silnika na biegu jałowym dźwignia zmiany biegów wpada w jakieś drgania i momentami brzmi jak rozklekotany diesel. W serwisie powiedzieli, że nie ma to wpływu na pracę skrzyni. Może i nie ma, ale trochę wkurza. Znajomy miał podobny problem w Lagunie i się przyzwyczaił. Cóż, może Renault nie umie lepiej...
~paolo
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Pracuje całkiem nieźle - sporadycznie trzeba raz jeszcze podejść do wstecznego. Do przodu nigdy nie miałem problemów. Podoba mi się długi drążek skrzyni biegów. Minusem jest sprzęgło, które łapie bardzo wysoko, ale to kwestia przyzwyczajenia. W porównaniu do wersji dci, która ma inną skrzynię - jest 100 razy lepiej.
~Johny
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Skryznia chodzi fatalnie, wcześniej jeździłem seicento, i między tymi samochodami nie ma porównania. Zmiana biegłów między 1 a 2 szczególnie w zimie jest tragiczna. Zgrzyty, chaczenie, itp. Przez to nie ma mowy o takim przyśpieszeniu do 100 (ok 13s) jakie podaje producent. To czysta teoria przy tej skrzyni.
~El Logano
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Precyzja bardzo dobra, ale zdarza się problem z wbiciem jedynki (sprężynuje- może musi się jeszcze wyrobić). Mieszek stoi niewzruszony, wyeliminowano ruchy obecne w starszych autach renault. Poza tym biegi wchodzą precyzyjnie jak np w Nissanie Sunny. Super sprawa.
~air
Sedan 1.6 MPI 87KM 64kW
przy przelaczniu na tryb formuly 1 jest bardzo dobrze ale na zwyklym rajdowym wrc troche 6 i 7 bieg nie wchodzą. poza tym wsteczny ma dwie pozycje. Ostrożna i nie ostrożna.Ostrożna jest bardzo wolna a nie ostrożna niezwykle szybka- nawet 120km/h
~mrwait
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Żeby wbić 1 bieg trzeba prawie się zatrzymać, a dwójka haczy, pozostałe wchodzą lekko. Wsteczny czasem trzeba poprawić. Długa droga lewarka. W moim egzemplarzu skrzynia wyje trochę przy 3000obr/min - wyżej i niżej nie ma problemu.
~Szczepan Sopur
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Biegi wchodzą precyzyjnie. Sporadycznie występuje opór przy próbie zmiany biegu (silnik naturalnie wysprzęglony) - w niczym to nie przeszkadza. Bez problemu można wrzucić jedynkę gdy auto się toczy.
~leder
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
NIe wiem, ze istnieje. Nawet gdy chciałem wymienić olej w niej w salonie mi to odradzono. Przez te wszystkie lata parę razy coś delikatnie zazgrzytało przy źle włączonym biegu bez konsekwencji i tyle.
~DAREK
Sedan 1.5 dCi 75KM 55kW
Bardzo przyjemna.. Biegi wchodzą symatycznie, czuć każdy bieg i nie trzeba się domyślać czy jest wbity... Choc czasami jest problem z wbiciem 5ki... Trafia się na opór 3/5... Ale nie jest to nic uciążliwego...
Dziennik kosztów dla Dacia Logan I Sedan
5,3
8,9
~Właściciel
Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW
Skrzynia biegów spisuje się przeciętnie.Nie chodzi za lekko.Jak nie jest dobrze rozgrzana biegi ciężko chodzą.Czasami Jest problem z włożeniem drugiego biegu.Skrzynia jest pod każdym względem przeciętna.
Dacia Logan I Sedan