Ocena kierowcy - Dacia Logan I Sedan

Silnik 1.4 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2005
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Dacia Logan I Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : prawie niezawodny 8-zaworowiec, elastyczny, z umiarkowanym apetytem na paliwo, ilość miejsca w kabinie (w swojej klasie), niska cena zakupu
Karoseria : Rdza
Zawieszenie : końcówki drążków, wahacze, półosie
Układ elektryczny : elektornika, zapłon
Ogólnie budżetowe auto, w celu pokonania drogi z A do B, bez wodotrysków. Posiadałem wersję Laureate, bez klimatyzacji. Duża przestrzeń wewnątrz, minus za brak składanej tylnej kanapy.
75 KM to mało, jednak jednostka jest trwała, niewrażliwa na popełniane błędy kierowcy. Dobra elastyczność, jednak słaba dynamika. Silnik zasilany benzyną, szybko się nagrzewa, nie bierze oleju.
Średnio precyzyjna, w zimie wsteczny potrafi haczyć, działa poprawnie, pięciostopniowa, jak już pisałem elastyczna.
Ogólnie - średni. Bardzo nietrwałe końcówki drążków, wahacze wymieniane w komplecie, na felgach 15 cali lepiej wybiera nierówności. Plusem jest duży prześwit, zwłaszcza w zimie. Hamulce w miarę dobre.
Dobra prócz tyłu.
Słabo, albo bardzo słabo. Nawet po jakimś czasie nadal muszę odrywać wzrok od drogi i szukać na panelu środkowym.
Nagrzewa się szybko, szyby nie paruja, nie posiadałem klimatyzacji.
Jak na auto w swojej klasie oferuje naprawdę dużo przestrzeni dla pasażerów z przodu jak i z tyłu. Mankamentem są "wystające" podłokietniki, szczególnie z tyłu oraz dosyć wysoki kanał środkowy.
Średnio, powyżej 3 tyś. obrotów jest już głośno, powyżej 130 km/h bardzo głośno, słychać opory powietrza :)
Części nie są w wygórowanej cenie, zużycie paliwa "w normie"
Jakość na średnim poziomie, ale czego się spodziewać po samochodzie budżetowym "dla ludu" - główny problem to RDZA, po ok. 5 latach zaczyna rdzewieć wszystko i to w różnych miejscach. Moja wersja była ze zwykłym lakierem, bez ocynku.
Problemy z elektroniką - migające podświetlenie zegarów, jednak przepalające się żarówki, skrzypiące plastiki po 3 latach
Mój egzemplarz posiadał problem z elektroniką i "wypadającymi zapłonami", spowodowało to w pewnym momencie brak możliwości uruchomienia pojazdu pomimo pracującego bez zarzutu rozrusznika i akumulatora. Po jakimś czasie dał się uruchomić.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 75KM 55kW [l/100km]

6,9