Ocena kierowcy - Dacia Logan I Sedan

Silnik 1.4 MPI 75KM 55kW
Rok produkcji 2005
Dacia Logan I Sedan 1.4 MPI 75KM 55kW 2004-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Złom podrożał
Auto jest strasznie tandetne, biednie wyposażone, powolne ,dużo pali, jest głośne, koroduje i prowadzi się jak taczka. Zakup takiego auta nowego w salonie miał jak najbardziej sens, ale jako auto używane jest absolutnie beznadziejne, konkurencyjne marki są pod każdym względem lepsze od tego auta. Nie mogę powiedzieć jak jest z awaryjnością bo przy przebiegu 47 tysięcy kilometrów byłby to nieśmieszny żart gdyby zaczęło się sypać.
Sporo pali, ale za to nie jedzie. Jedyna zaleta, że lubi się z gazem i jest raczej bezawaryjny.
Biegi wbijają się gładko, ale często nie chce wejść wsteczny.
Auto prowadzi się dramatycznie, ma się wrażenie jak by się siedziało na taborecie w śmietniku na kołach, a każda próba pokonania zakrętu zmienia się w walkę o życie.
Większość tych aut wymarła przez korozję, mój egzemplarz większość czasu stał i jakoś dotrwał do naszych czasów i puki co blacharsko jest nieźle.
Do tyłu i na boki jest przeciętnie, mocno irytuje mnie spore martwe pole za słupkiem "A".
Bardzo boli brak jakiejkolwiek możliwości otwarcia bagażnika bez kluczyka, żadnej klamki ani dźwigienki w środku.
Jedna z niewielu zalet tego auta... Miejsca jest sporo, zarówno w środku jak i w bagażniku.
We wnętrzu jest dosyć głośno, plastiki trzeszczą a silnik wyje powyżej 110 km/h.
Taniej wyjdzie nas tylko rower lub bilet miesięczny.
Żeby zakup tego auta był opłacalny musiało by ono kosztować 1,50 zł za kg
"Drobiazgi" czyli niewielkie usterki osprzętu lub wyposażenia dodatkowego którego to auto nie posiada.
Auto do tej pory było praktycznie bezawaryjne, ale przy tak niskim przebiegu to żaden wyczyn.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 MPI 75KM 55kW [l/100km]

8,3