Lista ocen Dacia Sandero I Hatchback 5d (51) - Silnik

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~rafik
Hatchback 5d 1.6 MPI 84KM 62kW
Sandero Stepway 1.6 benzyna to ciekawy, prosty, tani w zakupie samochód. Zawieszenie sztywne jest też skonstruowane bez zbędnych i drogich wynalazków, to zaleta na naszych drogach. Silnik 1.6 jest wystarczający na krótkich odcinakch i w mieście, ale dla mnie trochę słaby na trasie, oczywiście opinia subiektywna (miałem okazję jeździć w życiu autami z naprawdę dużą mocą), ale ważniejsze jest to, że jest elastyczny. Przestrzeń w kabinie jak na...
~Dracco
Hatchback 5d 1.6 MPI 87KM 64kW
Po co wybrzydzać ! Jeszcze do niedawna Polonez był czymś dobrym , Golf autem kultowym ,do Audi 6 , tylko się wzdychało ! No i co ? Właściwie wszystko już jest osiągalne dziś mamy wszystko wdość bliskim zasięgu , (jak ktoś się uprze ).A Dacia Sandero -..? to o co kto wybierze , jego sprawa , i żaden wstyd czy kłopot.Dzisiaj już nie produkuje się w Europie chłamu .Więc opinia o Daciach , jest z epoki Ceausescu .Jeśli -chcesz mieć w miarę...
~BOGUSŁAW_50
Hatchback 5d 1.6 MPI 84KM 62kW
Na wstępie informuję, że ocena dotyczy modelu SANDERO STEPWAY z silnikiem benzynowym. Kupiłem go w marcu 2011 r. Silnik pracuje cicho. Oczywiście po przekroczeniu \"setki\" już tak cicho nie jest, ale to dotyczy wszystkich samochodów tej klasy. Na wolnym biegu silnika wcale nie słychać. Plusem też jest duża elastyczność silnika, ale to wynika z dosyć dużego momentu obrotowego. Nie trzeba często zmieniać biegów. Nie ma większych problemów z...
~wamix
Hatchback 5d 1.6 MPI 87KM 64kW
Silnik sprawdzony, bez nadmiaru elektroniki, startował bez problemów nawet w największe mrozy. Co prawda nie zwija asfaltu, ale przecież nie chodzi o to, żeby wjechać w poprzedzające autko. Nie ma takiej dynamiki jak samochody sportowe, ale też nie mam podstaw, żeby czuć się zawalidrogą. No i powinny być dostępne wersje 16.zaworowe!!!
~Ammianus
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
Silnik o mocy 68KM jest idealny do spokojnej jazdy po mieście. Czasami jednak brakuje mu mocy, i dodatkowe KM poprawiłyby jak myślę, dynamikę silnika. Jazda po trasie nie sprawia większych problemów. Jednak powyżej 110km/h auto jest już głośne. Zobaczymy jak jednostka napędowa będzie zachowywała się po większym, niż 2k km przebiegu.
~Stepway
Hatchback 5d 1.6 MPI 84KM 62kW
Do doskonałości trochę brakuje. Nie mniej jednak auto zbiera się dobrze z niskich biegów, chociaż nie oszukujmy się 8V wymaga od nas wysokich obrotów, jeżeli chcemy poruszać się dość dynamicznie. Na szczęście, po mieście nie musimy narażać naszego portfela czy przede wszystkim uszu.
~Lawender
Hatchback 5d 1.6 MPI 87KM 64kW
Przejechałem do tej pory niespełna 100km, tak więc proszę mieć to na uwadze przy sugerowaniu się moimi, wysokimi ocenami. Autko wczoraj wyjechało z salonu. Silnik o bardzo ładnej kulturze pracy, elastyczny. Do 80-90km/h pomrukuje jak na tą klasę do zaakceptowania.
~neuris
Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW
Silnik z Dacii MCV - ze wszystkimi wadami i zaletami. Głośny i mało dynamiczny, ale bardzo niezawodny. Do jazdy w mieście dla spokojnego kierowcy. W trasy jest OK, ale przy założeniu, że nie wyprzedza się często i jedzie się równym tempem.
~renio maniak
Hatchback 5d 1.4 MPI 75KM 55kW
Bardzo przyjemny silniczek, wydaje się dużo bardziej dynamiczny niż podają w danych katalogowych nie męczy sie przy prędkościach autostradowych przejechałem w rok 30000km zero problemów

Usterki Dacia Sandero I

Dacia Sandero I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~krzysztofdacia
Hatchback 5d 1.5 dCi 68KM 50kW
Jazda w tym silniku po przejechaniu 4400km staje się coraz przyjemniejsza.Jak by dilerzy jeszcze tej marki wiedzieli o co w tych samochodach chodzi,to by było wszystko ok. A tak wszyscy się uczą
Dacia Sandero I Hatchback 5d