Lista ocen Dacia Sandero II (39) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andy
Hatchback 5d Facelifting 0.9 TCe LPG 90KM 66kW
Słaba skrzynia biegów, która była produkowana już 20 lat temu. Obecnie w Renault występuje w większości Dacii i Renault Clio i kilku innych słabszych modelach Renault. Słaba, bo o ile biegi do góry wchodzą ok, o tyle nie ma zbytniej swobody przy redukcji biegu z wyższego na niższy, bo skrzynia jest zablokowana. Tylko przy określonych prędkościach można redukować biegi na niższe. Po za tym jak na razie skrzynia bezawaryjna.
~RMak
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Pierwszy bieg zaprojektowany prawdopodobnie do ruszania pod górę. Praktycznie od razu po starcie należy wrzucić dwójkę - z której spokojnie mogę ruszać tak samo jak w innych samochodach z jedynki. Kolejne przełożenia są bardzo krótkie, a asystent ECO na płaskim odcinku przy prędkości ok. 50 km/h podpowiada aby włączyć ostatni bieg. Mi takie działanie skrzyni biegów za bardzo nie odpowiada, ale można się do niej przyzwyczaić.
~p.wojtek
Stepway TCe 90KM 66kW
Nie jest doskonała, zdarzyło się że bieg nie wszedł jak trzeba. Wysoki drążek sprawia wrażenie manewrowanie kijem. Zdecydowanie nie jest przeznaczona do szybkiej, dynamicznej jazdy. Ale ogólnie do charakteru auta pasuje i spełnia swoje zadanie.
~michal_domagala
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Biegi wchodzą bardzo wyraźnie, skok jest wyraźny. Jeszcze nie zdarzyło się tak bym wbił inny bieg niż zamierzałem lub bym musiał szukać odpowiedniego biegu. Trochę brakuje 6 biegu ze względu na duże obroty przy większych prędkościach. (120km/h=3500obr)
~Wasylek
Stepway Facelifting 0.9 TCe 90KM 66kW
Bardzo precyzyjne przełączanie biegów- brak haczenia, zgrzytów przy wstecznym itp Jednak praca samej skrzyni nie jest bezgłośna- lekki szum mechanizmu da się wychwycić podczas hamowania silnikiem na wyższych biegach.
~Paweł
Stepway Facelifting 0.9 TCe 90KM 66kW
Tu słabo ja już się przyzwyczaiłem i nawet nie to że coś haczy czy jakiś bieg nie wychodzi tylko skrzynia jest gumowata i trzeba wolno zmieniać biegi to nie sportowa skrzynia
~MK
Hatchback 5d Facelifting 1.0 SCe 73KM 54kW
Jak na takie auto rewelacyjna. Nigdy nic mi nie chrupnęło ani nie haczyło. Sportowe nawyki pozostały i szybkie zmiany biegów przy "sprincie" czy redukcji łapie bardzo dobrze.
~Higachi
Hatchback 5d Facelifting 1.0 SCe 73KM 54kW
Traktowana spokojnie - wszystko chodzi jak złoto Jak próbowałem osiągnąć lepsze wyniki i chciałem szybciej zmienić bieg - zdarzały się szarpnięcia, zestrojona do spokojnej jazdy.
~Adam
Hatchback 5d 1.2 16V 75KM 55kW
Trudna do obsługi na początek, trzeba się przyzwyczaić do opornej pracy gałki. Bieg wsteczny mógłby być dużo lepszy. Po 3 miesiącach przestałem zwracać na problemy uwagę.

Usterki Dacia Sandero II

Dacia Sandero II – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Sebastian
Stepway TCe 90KM 66kW
3 i to mocno naciągane. Biegi nie są precyzyjne a sama ich zmiana niewiele różni się od zmiany biegów w starych jelczach ( duże luzy )