Ocena kierowcy - Dacia Sandero III Stepway

bruno, 3 miesiące temu
Silnik 1.0 TCe 90KM 67kW
Rok produkcji 2022
Dacia Sandero III Stepway 1.0 TCe 90KM 67kW od 2021 - Oceń swoje auto
auto jak za te pieniądze całkiem niezłe.idealne dla tych co mają daleko do pracy.bezawaryjne ,niskie spalanie i nawet efektowny nowoczesy wygląd.wewnątrz całkiem sporo miejsca,może trochę mały bagażnik .ja podróżuję w większości sam ,dlatego dla mnie wystarczający.
silnik sprawuje się bez zarzutu.nie mam na razie nic do zarzucenia.nie ma zbyt dużego apetytu na paliwo.jak na jednostkę 90 konną całkiem nieźle się zbiera. przy wymianie oleju co 30000 km oleju nie dolewałem.
jak na razie bez zarzutu.trochę chałasuje,ale nie zgrzyta.
w sumie dobrze ,tylko zawieszenie jak dla mnie za twarde.
według mnie wygląda całkiem ładnie i nowocześnie,posiada również efektowne relingi ,które można za pomocą odpowiedniego klucza (jest na wyposażeniu)zamontować je jako bagażnik.
widoczność dobra,tylko wjeżdżają na skrzyżowanie patrząc w lewo trzeba się trochę wychylić do przodu .
dostęp do do większości funkcji dobry.trochę kiepski dostęp do zapłonu.podłokietnika nie będę komentował ,pomocny jedynie przy ustawianiu kąta oparcia fotela.
to pięta achillesowa tego autka,ogrzewanie jest ok,natomiast wentylacja jest kiepska.przy jeździe w pełnej obsadzie w czasie padającego deszczu szyby bez przerwy parują ,nawet przy włączonej klimatyzacji.
może na zewnątrz tego nie widać ,ale to całkiem spore auto.trochę mały bagażnik(328l)w każdym razie jest całkiem wygodne.
przeciętne,ale coś za coś,da się wtrzymać
Jak na razie to tylko tankuję ,odpalam i jadę .chyba nawet nie opłaca się instalacja lpg.spalanie na poziomie 5 litrów powoduje ,że nie takie straszne podwyżki.przy bardzo oszczędnej jeździe w trasie z prędkością około 100km można zejść do 4,6-4,8 /100km.
jak na obecne ceny w porównaniu do kosmicznych cen większości samochodów cena do przyjęcia .zwłaszcza,że auto ma zaskakująco dobre wyposażenie.
po przejechaniu ponad 50000 km. jak na razie nic się nie zepsuło.wszystko działa jak należy.
po przejechaniu dokładnie 53500 km nie było żadnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 TCe 90KM 67kW [l/100km]

5,1