Ocena kierowcy - Dacia Sandero III Stepway

Silnik 1.0 TCe 90KM 67kW
Rok produkcji 2023
Dacia Sandero III Stepway 1.0 TCe 90KM 67kW od 2021 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Pozytywne. Bardzo ładnie zbiera wszystkie nierówności
Powiem tak, kupując Dacie wiedziałem że to samochód budżetowy. Wybrałem świadomie. Gdybym miał kupić jeszcze raz kupiłbym. Zdecydowanie lepsza jakość wykonania niż w Fabii żony, wygłuszenie, komfort jazdy i ilość miejsca. Wszystko lepsze niż w Fabii. Gdybym miał jeszcze raz wybrać znowu wziąłbym automat. Na mieście jadę jak człowiek, nie mieszam ciasta w makutrze co światła.
Noo co tu dużo pisać jakby to było chodzić 1.4. A ja mam czajnik większej pojemności w domu. Noo ale takie mamy czasy. Brawo UE. Złamasy NOO i spalanie. Przy automacie cięzko zejść z 9l w mieście. Jak na takie małe auto i taki mały silnik to masakra. Ale z 1,5-2 litry pewnie dodaje automat. W tym samym silniku a z manualem znajomemu (użytkowane w podobnych warunkach) pali 7, max 8 litrów na mieście. Na trasie automat pali mniej niż manual :-D
Automat CVT na razie działa tak jak ma działać. Płynnie i miło się jeżdzi. Kwestia przyzwyczajenia do przyspieszania. Jak się nauczyć to nie "wyje". Ale nagłe przyspieszenie to jakaś masakra, jakbym ferrari z 90KM atakował wyprzedzając :-) No i tryb ECO. Sorry ale spalanie niewiele mniejsze a wyprzedzać na tym trybie NIE NALEŻY. Wręcz powinno być zabronione.
Na razie jest ok, zobaczymy co 20, 40, 60 K km
Zobaczymy za dwa lata. Na chwile obecną jak zaglądać pod auto to wszystko co może być jest rude. Tak... tylne hamulce (bębny) rude jak wiewióra.
Jest naprawdę ok
fajnie jakby była regulacja wysokości pasa. A reszta? No jest to auto klasy budżet. Nie można wymagać za wiele. Nadal w wielu kwestiach bije na łeb Fabie.
Malutkie to wszystko takie i delikatne to i chodzi pomalutku i delikatnie. Noo ale nawiew na 3,4 bieg i szyba czysta w minute
Jak na tą klasę auta naprawdę spoko. Siedziałem w wielu ciaśniejszych autach tej klasy (Space Star- miejsca jak dla dzieci, Stonic- nie będę nawet komentował)
Nooo niestety tutaj chyba najwiekszy minus. Przy 140 jest głośno. W porównaniu z Fabia to tylko na tym obszarze SS wypada gorzej.
OK
Za tą cenę nic lepszego nie znajdziesz
Na razie (6K przebiegu) wszystko gra i buczy
Na razie ządnej