Lista ocen Daewoo Espero 1.5 i 16V 90KM 66kW 1990-2000 (137) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 204 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ZBYSZEK
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
sporo drobnych usterek:odklejająca się listwa osłonowa prawych przednich drzwi 2 razy,uszkodzone siedzenie kierowcy 2 razy,ciągłe skrzypienie siedzenia kierowcy,uszkodzenie osłony kolumny kierownicy,koroduące cylinderki hamulców tylnych,pękły obie sprężyny tylnego zawieszenia.
~Zbych stola_z@wp.pl
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
uszczelki pod drzwiami spowodowały korozję (zajrzyjcie tam, ja je zerwałem), do tej pory wymieniłem sprężyny z tyłu bo się trochę ukruszyły, amortyzatory z przodu, końcówki drążków, klocki hamulcowe, a teraz szykuję się do wymiany szczęk - same niezbędne, i nie drogo.
~tomek@teleinfo.com.pl
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
2 razy wymienione przewody wys. napięcia (wg mnie zła konstrukcja wiązki - następuje przebicie z jednego na drugi kabel, co można zobaczyć oglądając koszulki - wg mechanika ten typ tak ma), słabe siłowniki centralnego zamka (widać zimą), klekoczące szyby z przodu, gdy są otwarte.
~wojtekT
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
jedyne co po 12 latach uzytkowania zanotowalem to: -jeszcze na gwarancji nie chciala sie zamknac tylna szyba ale od naprawienia dziala bez zarzutu -pekla ramka klamki (nowa klamka na allegro 20zł, wymiana godzinka roboty) i to by bylo na tyle
~Paweł_P
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Wszystko co mogło odpaść już dawno odpadło (mówię o wyposażeniu wnętrza). Cześto problemy z rura wydechową, coś często sie urywa sama. Popsuł się centralny zamek. Jeszcze kilka duperelków, znajomy mechanik dobrze zna już moje auto, często sie widujemy.
~andrzej197710
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
zawieszenie bardzo wytrzymałe, na 185 000 wymieniona prawa końcówka drążka, komplet tylnych sprężyn + komplet amorków. co ciekawe oryginalne sprzęgło wymienione dopiero przy 140 000 wymiana mechanizmu zmiany biegów 170 000
~gandhi
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Od zatankowania do zatankowania, najdroższą wymianą a tym 8 letnim aucie był akumulator. Pozatym moze jakieś pierdoły o których nawet nie pamietam - Jezeli chodzi o Niezawodnosc to mam najwiekszy sentyment przez to do ESPERO !!!!!
~karol
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
elektryka- dużo jej i częste drobiazgi, podwyższone obroty na biegu jałowym wcale nie oznaczają silnika krokowego - często to czujnik prędkości na skrzyni biegów!!!!!!ponadto elektryka szyb zawodzi...
~Kozi
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
przy tym przebiegu psuję się właściwie wszystko co może tj. przełączniki szyb, regulacja świateł, ogrzewanie tylnej szyby, zamarza centralny zamek przy +10stop. i wiele wiele innych rzeczy.
~AR2R
Sedan 1.5 i 16V 90KM 66kW
Pekajace sprezyny zawieszenia- z uroczym hukiem i w roznych punktach miasta-najczesciej oczywiscie na torowiskach.Coraz wolniej podnoszace sie szyby.Zacierajaca sie antena.POza tym-bardzo dobrze.