Lista ocen Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 (147) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 220 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~kierowca_lanochoda
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Zawieszenie dobrze amortyzuje nierówności na drodze. Niekiedy przesiadam się w inne pojazdy i dopiero wtedy zdaje sobie sprawe po jakich drogach jeżdżę :). Znam inne osoby ,które z łeską w oku wspominają zawieszenie Lanochoda i padają tu określenia limuzyna itp :). Trwałość zawieszenia jest również ok. przez rok przejechałem ok 30tyś km kolejny przeglad i nic. Generalnie jest to zawieszenie niezniszczalne. Pamiętam jak w Częstochowie jadąc...
~kierownikbordowejstrzalylanos
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Bicie kierownicy przy wyższych prędkościach - wyważone koła, sprawdzone zawieszenie, wymieniona i zablokowana na stałe śmieszna plastikowa tulejka pod kierownicą, która wpływa na bezpieczeństwo jazdy (wtf?). Zbyt lekkie wspomaganie kierownicy. Hamulce tragiczne. Przy wyjeździe na autostradzie zza ekranu miota nim jak szatan. Dosyć słabe trzymanie w zakrętach, głośna praca na dziurach, ale jakoś tam tłumi. Głównie niebezpieczny jest układ...
~Wojtek
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Największe zaskoczenie. Naczytałem się o fatalnym prowadzeniu lanosa, miękkim zawieszeniu i fatalnych amortyzatorach. Faktycznie jest dość miękko, ale bez patologicznych zachowań. Skoda była twardsza i szczerze mówiąc bardziej mi odpowiadało jej zawieszenie, ale jak napisałem, w lanosie też nie ma dramatu. Amortyzatory są jeszcze oryginalne, nie wymieniane (miesiąc temu samochód przeszedł bez najmniejszych problemów przegląd rejestracyjny).
~Radek, Gliwice
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Po wymianie wszystkich silentbloków, gumek i łączników zawieszenie jest ok.Przyczyną jest stan naszych dróg a nie wina w tym przypadku auta. Tłumienie nierowności ok.Należy pamietać ze nie jest to zawieszenie wielowahaczowe, więc zawsze je będzie słychac po przejeżdżaniu nierówności. Przy 114tyś amortyzatory mają 85% sprawność co w przypadku naszych "prostych dróg" jest wynikiem bardzo dobrym.
~Paweł
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Układ jezdny poprawny. Samochód o tej masie prowadzi się wygodnie, a na zakrętach bryła samochodu nie przechyla się bardzo mocno. Ciężko trochę wyczuć samochód podczas poślizgu (opony nowe). Przy większych prędkościach samochód nadal jedzie poprawnie, prosto i nie ma żadnych drgań na kierownicy ani kokpicie. Jak za tą cenę jest świetnie.
~temp@entropy.pl
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Uklad jezdny? Zawieszenie jest bardzo irytujaca kwestia w tym aucie. Miekkie na tyle, ze kolo potrafi uciekac, a i na szybszych zakretach nie ma poczucia bezpieczenstwa. Z drugiej strony jakiejs przesadnej amortyzacji zapewniajacej komfort tez nie ma. Jest przecietnie, ale Lanosa nalezy traktowac jako wozidlo z pkt A do B. Wtedy zawieszenie jest ok,
~Janik
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Samochód po zmianie amorów na twardsze przestał sie przechylać niezdrowo na boki. Ma tendencje do lekkiego myszkowania, a problemy ze zbieżnością były od zawsze. Mój kolega ma to samo. Trzeba sie podobno przyzwyczaić. To co mi się podoba to reakcje na ruch kierownicy. Coś pięknego jak to auto się czuje. Ma to swoje dobre i złe strony :)
~Tadeo
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
W związku z zastosowaniem takich a nie innych rozwiązań technicznych może być. Trochę za miękki i czasami ma tendencję do kierowania kierowcą (myszkuje) ale myślę, że to wina naszych polskich dróg. Bardzo kiepskie zastosowano fabrycznie opony (Dębica Presto) głośne, nie równomiernie się zużywające ( dłukły się). Po wymienie na inne- nie ten samochód.
~Owp1
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Dobrze sparwuje sie układ jezdny wrsje 16V są ponoc trcohe twardze od "bujajacych" się 8V-ek. Ty nie mniej ten samochód raczej przyjemniej tłumi nierówności niż jeździ po zakretach - ale kompromis jest chyba idany. Bezposreni hydrauliczny ( a nie elektryczny, nie dajacy czucia) układ kierowniczy.
~Lolek
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
No cóż przeciętnie. Części zawieszenia są w miarę trwałe, i bardzo tanie. Niestety Lanos nie najlepiej się prowadzi, ale nie jest tak źle jak to niektórzy piszą ze auto jest niebezpieczne itd. po prostu wóz nie nadaje się do szybkiej jazdy w zakrętach.
Daewoo Lanos Hatchback