Lista ocen Daewoo Lanos Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 (133) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 234 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~artmar1@tlen.pl
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Bez zastrzeżeń. Wspaniale i szybko ogrzewa. Klimatyzację sprawdziłem po 4 latach i nie było potrzeby uzupełniania. W pierwszym roku użytkowania zatykała się rurka od skraplania i ciekła woda do środka. Okazało się że jest za długa i w serwisie daewoo po skróceniu jak ręką odjął do dzisiaj. Jazda w temperaturze zewnętrznej nawet 40 stopni w cieniu w miescie nawet w korkach przy używanej klimatyzacji nie powoduje podniesienia temperatury silnika...
~Radek, Gliwice
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Ogrzewanie bardzo słabe, nawiewu na przednią szybę to prawie wogóle niema!!W zimie odparowanie przedniej szyby zajmuje conajmniej 15minut. Ogrzewanie wnętrza także bardzo długo trwa.Dotego zacinające się i wykonane ze słabego plastiku cięgna regulujące nawiew powietrza. Wymienialem już 2 razy i nic niepomogło:(Żimne powietrze też bardzo słabo przewietrza wnętrze latem. Ogólnie to wentylacja i ogrzewanie jest złe:(
~Wojtek
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Jeżdże samochodem wyposażonym w klimatyzację i tylko dzięki temu można sobie poradzić z zaparowanymi szybami. Wentylacja jest niby wydajna, dmucha jak trzeba, ale coś jest nie tak, bo nawet po włączeniu ogrzewania, odparowanie samochodu trwa bardzo długo. Żle wypada też ogrzewanie. Jest mało wydajne. W skodzie odparowanie i ogrzewanie do komfortowej temperatury trwało o połowę krócej.
~kierownikbordowejstrzalylanos
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Bardzo dobre - szkoda, że odwrotnie. Czyli w zimę zimno, a w lato gorąco. Klimy nie miałem. W zimę potrzeba było z 15km na komfortowe ogrzanie auta, ale i tak trzeba jechać w kurtce. Szyby parują. Ogrzewanie tylnej sprowadza się do tego, że parę/szron trzeba sobie wytrzeć ścierką.
~Paweł
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Klimatyzacji w moim modelu brak. Zimą samochód nagrzewa się po 8-10 minutach. W inne pory roku - 5 min. Wentylacja jest w porządku, jednak na biegu 3 i 4 wiatraki działają zdecydowanie zbyt głośno, przez co już po kilku chwilach męczą słuch. Radio ich nie zagłuszy.
~kierowca_lanochoda
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Jest ok. Denerwuje tylko to ,że gdy wentylator jest przełączony na 4 to zmiana sposobu nawiewu jest przktycznie niemożliwa. W lecie auto się nagrzewa i bez klimy jest niestety ciężko. W zimie zdarza się ,że zmarzną łapki polecam rękawiczki na pierwsze 5km jazdy :).
~Dani
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
ogrzewanie jest dobre ale wentylacja jest słaba, czasami paruje mi przednia szyba nawet na nadmuchu dolna połowa szyby jest widoczna natomiast górna jest zaparowana, a wszystko się dzieje na obiegu zewnętrznym i nie wiem o co biega ......
~temp@entropy.pl
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Dziala sprawnie. Nie daje oceny `doskonale', bo autu tej klasy nie wypada :) W zime polecam oslony na silnik na dolna i gorna czesc. Silnik osiaga temperature normalnej pracy( zalecana) a i w kabinie szybciej robi sie cieplo.
~eser
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Przy deszczu szybko zaparowywał a wentylacja słabo sobie radziła z tym problemem, długo się grzał (ale może to kwestja instalacji LPG która także pobierała ciepło na reduktor z chłodnicy).
~Lolek
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
Lanos grzeje jak szalony i to po pierwszych minutach nawet w największe mrozy!! Klimy w moim modelu brak więc się nie wypowiadam. Szyby nie parują więc myślę że wentylacje można ocenić na 5.
Daewoo Lanos Hatchback