Lista ocen Daewoo Lanos (1104) - Całokształt

Na liście zabraknie 1157 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PTAQ
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
duży samochód rodzinny ze sporym bagażnikiem (sedan), dobre wyposażenie (m.in. klima, poduszka pow., wspomaganie, el. szyby, c.z. obrotomierz itp.), dobry silnik (konstrukcja Opla), który ma niezłe osiagi i spala w granicach przyzwoitości. Naprawdę mało awaryjny samochód! Plastiki wbrew obiegowemu poglądowi nie są najgorsze (jeszcze nie skrzypia, choć są podatne na zarysowania)......nowy Fiat panda ma znacznie gorsze (wiem, bo kolega ma tego...
~andrzej2 nicor2@poczta.onet.pl
Hatchback 1.5 i 16V 100KM 74kW
1. niechlujstwo wykończenia wnętrza 2. niestabilne zawieszenie, źle znosi boczny wiatr 3. niechlujstwo serwisu Autoland Cieszyn 4. LPG źle znosi - silink nierówno pracuje - waha się często od 300 - 1500 obr/min, żle zapala na beznynie kiedy jest letni, zimą wolne obroty często nie chcą spaść poniżej 1500. 5. Dobrze dotarty na początku spala nie więcej niż 7,8 l/100 w różnych warunkach. 6. Dużo miejsca w środku - szczególnie z tyłu.
~kieres@dolsat.pl
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
Za takie pieniążki, ciężko jest się spodziewać czegoś lepszego. Moim zdaniem dobre auto na długie lata. W firmie, w której pracuję są dwa lanosy, które mają, pierwszy 280 000 km, a drugi 320 000 km przebigu i oba jeszcze jeżdżą i mają się calkiem nieźle. Dodom jeszcze, że tymi lanosami jeździ wiele osób ! i na dobrą sprawę wszyscy je katują... Mój narazie ma 102 000 km i mam nadzieję, że jeszcze długa droga przed nim :D
~pik
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Przebvieg prawdziwy- ocena też Nowych nikt nie kupuje bo co polskie to "złe"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale lancetti to już niby inne auto? Ja po nim się tego nie spodziewałem. kupując myślałem;"co ja k... robię.taki szajs!!!!!!!!!" teraz już mu podziękuję za trzy lata miłej wsółpracy i sprzedam ze smutkim. za trzy lata opiszę fiata doblo!! też myślę sobie co ja robię?! fiat to grat!! patrz wyże na palio!!
~rafael_01@op.pl
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Gdyby nie problemy z stacjami serwisowymi ocena byłaby wyższa. Autko ogólnie fajne, ale podejście serwisantów... szkoda gadać. Ciągłe zbywanie. Ty im, że jest wyciek oleju z silnika, a oni na to, że to spod filtra oleju. Silnika nie umyli (zrobiłem to we własnym zakresie), samochód oddali i wyszło na moje na innej stacji od razu diagnoza: uszczelka pod głowicą do wymiany... Tylko od czego oni są?? Tego niestety już nie wiem!
~Wieslaw Szypniewski
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
Samochód wyglada obiecująco , ladnie , ma dobry silnik, dobre blachy po 5 lat wyglada jak nowy. Bład ewidentny producenta powoduje iz moze szybko rozczarować wskutek nieprawidłowej mało bezpieczanej pracy "miękkiego zawieszenia, które daje b. niestabilone prowadzenie. Po zmianie spręzyn na progresywne i amortyzatorów jest to faktycznie samochód jak powinno Daewoo produkować - i wrazenia ogólnie są wtedy bardzo pozytywne.
~mimok@jg.onet.pl
Sedan 1.5 i 86KM 63kW
Po zamontowaniu gazu już nie narzekamy na koszty paliwa. Jednak na poważne usterki dynamiki silnika nie ma mocnych w byłym jeleniogórskim. "Fachowcy" serwisów Daewoo nie powinni nic robić czego nie muszą. Wersja 1500 z 98r przy nieumiejętnym przeprogramowaniu immobilisera może uszkodzić jednostkę sterującą silnikiem, tak że nie będzie chciał dobrze zapalać zimnego silnika. Póki co serwisy sobie nie radzą z naprawą.
~Marcin marcinj@poczta.fm
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Dla mnie Lanos spelnia wszelkie wymogi auta rodzinnego z tego poziomu klasowego. Ma wady, ktore w oczach innych urastaja do rangi ogromnych. Zauwazylem na grupach , szczegolnie p.m.s ogormna nagonke nie tylko na Lanosow, ale ogolnie na Daewoo. Dlaczego ??? Czesto zabieraja zdanie osoby, ktore nigdy nie jezdzily Lanosem. Dla mnie auto jest dobre i jezeli mialbym tyle samo kasy to wybralbym z tej klasy Lanosa jeszcze raz.
~hmm
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Jednym podoba się, innym nie. Nie rdzewieje, nie psuje się, z LPG (8-9l/100km) samochód ekonomiczny. Wsadziłem do niego fotele i kanapę z Alfy 156 (Nie ma co oszukiwać się, Daewoo nie popisało się tu) - diametralna poprawa komfortu podróżowania. Pod dobrych drogach jeździ całkiem komfortowo i pewnie (amortyzatory i sprężyny KYB). Myślę, że to naprawdę dobry wybór na tani, niezawodny środek lokomocji.
~Xamato
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Jeśli chodzi o całokształt... Hmm... Wcześniej przedstawiałem prawie same wady, ale na prawdę jest to samochód godny polecenia. Wszystkie usterki, które miał mój samochód można usunąć własnoręcznie, a części kosztują grosze. W lanosie jest dość wygodnie. Pasuje zarówno dla starszych osób, a także młodych. Ja mam 20 lat i mi się podoba, ojciec ma 60 i też by go nie oddał... To chyba o czymś świadczy.