Lista ocen Daewoo Lanos Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW 1999-2004 (122) - Silnik

Na liście zabraknie 147 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lanos
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Udana konstrukcja.Jest to niewątpliwie mocna strona Janosika. Praktycznie bezawaryjny. 163kkm na liczniku bez ŻADNEJ przykrej niespodzianki. Zaznaczam że w terminie wymieniam olej, filtry itd. W miarę dynamiczny ale jak jedzie nim 4 osoby wyraźnie słabszy. Jak jadę sam to już inna bajka. Mam LPG od przebiegu 120kkm. Póki co nie zaobserwowałem jakichkolwiek negatywnych objawów. Ale Lanosy bardzo dobrze radzą sobie z instalacją LPG. Ktoś...
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Duże zaskoczenie na plus. Robię około 30kkm rocznie bez żadnego problemu w całym okresie eksploatacji. Prawdą jest że silnik jest głośny ale elastyczny i dostatecznie dynamiczny. Na rajdy nim nie pojedziesz ale zawalidrogą też nie będziesz. Pije sporo 9xPb ale zaskakująco dobrze reaguje na LPG. Dużym plusem Lanosa jest kolektor ssący (nie plastyk), pozwala ze spokojem na montowanie instalacji LPG II generacji. Podsumowując : Mało...
~Mezo
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Silnik jak dla mnie jest przeciętny. Mocy ma sam raz na miasto. Spalanie jak w każdym innym samochodzie, jak dla mnie jest przereklamowana opinia, że ten samochód więcej spala paliwa. Silnik jest średnio elastyczny, od 3 tys obrotów jest już troszkę głośne, ale od tej wartości zaczyna jechać. Przy pełnym załadunku odczuwa sie spadek mocy, ale czego oczekiwać od silnika1.5 i tylko 100KM. Aha, Silnik jak na razie jest bez awaryjny.
~benowie
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
daję 4 ponieważ to tylko 1,5 i tylko 100 KM. jednak do spokojnej i rodzinnej jazdy jest wystarczające. jeździłem MB W124 z silnikiem 2,6 i mocy 170 KM. to było coś. jednak róznica w spalaniu ogromna i dlatego jeżdżę na razie lanosem. podczas jazdy po mieście w zupełności wystarcza. wyprzedzanie na trasie też nie stanowi problemu jednak zawsze trzeba DOBRZE ocenić sytuację, gdyż można się zdziwić.
~Piotr
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Dynamiczny i mało awaryjny. Przez cały czas eksploatacji wymieniona była raz uszczelka pod głowicą (obecnie chyba też jest uszkodzona bo płyn jest jak kakao, ale dalej jeździ) i wymieniona była cewka bo nie chodził jeden cylinder i uszczelka pod pokrywą zaworów kilka razy wymieniana, aż w końcu wymieniłem całą pokrywę i po problemie, a wszystkie te części bardzo tanie
~Piotr
~andrzej
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Różnie to bywało. Generalnie przez ostatnie 20.000 km. jest bardzo dobrze. To zasługa mechanika, który po prostu ma pojęcie w swoim fachu. Co do serwisu to katastrofa. Fakt, że to już historia, choć nie do końca. Ludzie, którzy pracowali w serwisach daewoo, teraz siedzą w innych firmach, a ich poziom wiedzi i profesjonalizmu pewnie nadal pozostawia wieeele do życzenia.
~Xamato
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Na pierwszy rzut oka silnik ten jest dość elastyczny. Spokojnie można ruszyć spod świateł i nie bać się, że zabraknie mocy. Większym problemem jest już wyprzedzanie na trasie, gdyż trzeba go mocniej wkręcić, aby nie miał problemów z tą czynnością. Na niższych obrotach można się nieco zdziwić, jak wciśnie się gaz, a auto nie przyspieszy.
~Przemo
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Jeśli chodzi o silnik to mój model wyposażony jest w jednostkę koreańską 1.5 16v dysponującą mocą prawie 100KM, aby czuć moc trzeba trzymać wysokie obroty, ogólnie nie zawiódł mnie nigdy a zrobiłem nim 20 tyś, standardem jest cieknąca uszczelka pod pokrywą od zaworów w zasadzie zmieniam ją co roku. Poza tym OK

Usterki Daewoo Lanos

Daewoo Lanos – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mikey81@o2.pl
Sedan 1.5 i 16V 100KM 74kW
Jest nieznacznie lepiej niż 8v 86KM a duuużo gorzej niż 1,6 (jeździłem wszystkimi). Da się tym i sprawnie przyspieszyć i szybko pojechać ale bez rewelacji jak na obiecywane 100KM.. Kultura pracy niezła, gorzej z wyciszeniem.. Świetna współpraca z (dobrym) LPG - 33 kkm bezproblemowo i bez zauważalnego pogorszenia osiągów.
Daewoo Lanos Sedan