Lista ocen Daewoo Nexia Hatchback (163) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 238 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~posiadacz
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Silnik jest dosc cichy, ale mocno slychac prace zawieszenia (jak w malym samochodzie) i oplywajace powietrze. Nie ma co porownywac ze wspolczesna klasa kompakt.. Oprocz tego wiele elementów wnetrza skrzypi i trzeszczy w czasie jazdy, co wynika z niewielkiej sztywnosci karoserii (lepiej nie miec tym wypadku, stare samochody sa malo odporne na zderzenia)
~kropi
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Jak na auto tej klasy jest super, ciszej niż w kadecie, lanosie, astrze I, volvo 740, i pewnie jeszcze paru innych. Do prędkości 120-130 można swobodnie rozmawiać, przy 150 jest już gorzej, ale to jest raczej ekstremalne wyzwanie dla tego wozu, generalnie nie polecam.
~xyz_M
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Hałasy z zewnątrz w miarę dobrze tłumione. Przy wyższych obrotach silnik razi paskudnym brzmieniem. Przypomina starą ruską pralkę. We wnętrzu cała orkiestra skrzypień, stuków, pisków z powodu tandetnych i źle spasowanych materiałów. Można się przywyczaić. Poza tym OK,
~Maćko
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Jest bardzo dobrze do mniej więcej 110- 120 km/h. Powyżej już muszę podkręcić głośność radio. Ale to także wina starych opon wyjechanych ma maxa - przy 140 km/h cały samochód drży - opony sa w stanie który uniemożliwia ich wyważenie - muszę zmienić je najszybciej jak się da.
~$ebi
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Silnik do 3000 obrotów/min jest naprawdę nieźle wyciszony. Powyżej już go słychać, ale hałas dalej nie jest dokuczliwy. Niestety do dźwięku silnika dochodzi cała gama odgłosów zawieszenia i elementów wykończenia wnętrza - szczególnie na nierównych drogach.
~flashar
Hatchback 1.5i 16V 90KM 66kW
spotykalem gorsze wyciszenie .. choc tu tez nie jest najlepiej.. opony zimowe bardzo slychac.. wiatr tez przeszkadza.. silnik raczej glosno chodzi.. dla porownia przy jezdzie 60km/h radio mam na 12, przy 130km/h radio jest juz na 20
~Żuk
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Ciągle słyszałam ten niezbyt przyjemny odgłos silnika... nie wspominając o trzeszczących, tandetnych plastikach, drgającym 3cim biegu. Dobrze, że chociaż radio się nie zepsuło podczas mojej dwuletniej eksploatacji...
~nexiomania.pl
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
Jest cicho co z resztą potwierdzają pasażerowie ktorzy pierwszy raz jadą Nexią. Rewelacji nie ma, jeździlem cichszymi pojazdami, jednak o ile silnika nie żyłujemy na wysokich obrotach jest ok.
~p.iwan@wp.pl
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
U mnie przeciętne na wybojach(stukający plastik), jak to w hatchbacku, ale ma też na to wpływ wypadek jaki miałem i bardzo sztywne zawieszenie. Na dobrej drodze(bez dziur)-do 120 km/h całkiem znośnie.
~Patryk
Hatchback 1.5i 75KM 55kW
nie wiem jak się wypowiedzieć bo mam uszkodzony tłumik, ale jak wejdzie na 2.500 obrotów to się wycisza, jak się włączy silnik dmuchawy na 4 to jest głośno bo i ma prawo w sumie.
Daewoo Nexia Hatchback