Lista ocen Daewoo Nubira I Kombi (120) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 124 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Jacek
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
Skrzynia bez rewelacji. Przesiadłem się z Passata 85r. to przyznam ze różnicy z \"pracy\" wajchy specjalnie nie czuje. Drążek chodzi topornie. Sprzęgło mi nie przeszkadza, ale w porównaniu z nowszymi samochodami chodzi bardzo ciężko. Wystawiam ocene 4 zeby suma silnik + skrzynia mialy po 3,5.
~Wojciech W-wa
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Jabbym grzebał łyżką w wiadrze z gwoździami.Nie wchodzi 1-ka i 2-ka gdy zimna skrzynia.I wyraźnie czuć metalowe "bebechy"-to długo nie wytrzyma.Zdarzało mi się rano uciekać z wysepki z 3-ki,bo 1 i 2 się zacieły,a to śmierć jest.
~sadec1@tlen.pl
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Tu już gorzej.Jedynka nie wchodzi precyzyjnie,a wsteczny lubi warknąć.Skrzynia jest oplowska,więc może to kwestia regulacji.Te same przypadłości miałem w oplu.Po regulacji przeszło na zawsze:)
~Vahanara
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Skrzynia biegów działa poprawnie, co prawda biegi lubią wchodzić ciężko ale nie jest to problemem przy codziennej jeździe. Trochę kłopotów sprawia wsteczny a w zasadzie zgrzytyt przy jego wrzucaniu.
~automaniak70
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Skrzynia jeszcze nigdy mnie nie zawiodła, nigdy nie miałem żadnych problemów z włączeniem biegu, jednakże złe zestopniowanie biegów nie pozwala na najwyższą ocenę.
~jacol
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
Miałem z nią troszkę problemów (wymiana jakiegoś plastiku, z robotą 290zł). Teraz jest wszystko ok. chodzi jak trzeba. Jak we wszystkich, czasami "haczy wsteczny"
~rafał z poznania
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
największy minus - fatalnie zestopniowana - skandalicznie krótkie przełozenia przy 130/h silnik już wyje,do tej mocy powinna byc skrzynia co najmniej 6 płynnośc pracy - dobra
~Artur D.
Kombi 2.0 16V 133KM 98kW
skrzynia biegów chodzi bardzo lekko, każdy bieg jest tam gdzie powinien być, jedynym mankamentem jest to iż podczas wrzucania wstecznego czasami skrzynia lekko zgrzytnie
~Jurek
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
Problemy z włączaniem wstecznego biegu zaczęły się od ok. 250 tys., ale jak do tej pory specjalnie się nie pogłebiają. Teraz 335 tys i jeżdżę

Usterki Daewoo Nubira I

Daewoo Nubira I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mario
Kombi 1.6 i 16V 106KM 78kW
typowy opel lat 80,czyli np nie wrzucimy pierwszego biegu kiedy aut sie toczy, wsteczny czesto zgrzyta, dlugie i malo precyzyjne skoki, zestopniowanie normalne
Daewoo Nubira I Kombi