Lista ocen Daewoo Nubira I Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW 1997-1999 (86) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 134 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krzyhernas@poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
wspaniały samochód dla majsterkowicza motoryzacyjnego, jak każdy mechanizm może mieć usterkę ale obserwowany stan działania w porę naprawiony nie spowoduje dalszych komplikacji. jedynym zaskoczeniem był dla mnie fakt awarii czujnika wału silnika - jedyna rzecz dla której musiałem zaciągnąć auto do elektryka a powodem były zaśniedziałe końcówki kontaktu włącznika a dostęp jedynie z kanału. ciągła walka o szczelność układu chłodzącego silnika...
~Adam Olchawa
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Po 50 tys podświetlenie przyrządów zaczeło migotać - - ostatnio zacząłem poklepywać i też działa - a juz myslałem ze poznałem swój samochód. Raz przepaliły sie wszystkie żarówki z tyłu - musiały po kolei w ciągu tygodnia - jak załozyłem polskie, świecą do tej pory. Siłownik centralnego zamka się rozpadł, przy wymianie zobaczyłem, że miał prawo, montaż made in stodoła. Magnetofon sie tak grzeje że może latem służyc za kaloryfer
~mdchris@ poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Okropnie zawodna 7 napraw gwarancyujnych albo i 8 nie pamietam oprocz wymienionych popsuł sie czujnik prędkości w skrzyni biegów po 50 tys km. amortyzator tylni lewy padł po 15 tys , czujnik ABS w jednym kole po 24tys km, wahacze przednie poszły po 23 tys km, a teraz wyciekł olej z motoryu po 80 tys km bo uszczelka na misce puściła (na szczeście objęła gwarancja).
~Niedziwad
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Miejsca gdzie były przymocowane w oryginale linki hamulca ręcznego przerdzewiały, linki zaczęły dotykać do opony i po jednej trasie były do wymiany. Uszczelka pod pokrywą zaworów jest nie do ogarnięcia. Od jej wymiany, maksymalnie pół roku nic nie cieknie. Zabrudzanie się odmy, sprawiało, że auto zaczynało pożerać większe ilości oleju i dymiło.
~Python
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Drobiazgi to zamki w drzwiach lubi się tam zepsuć taka mała sprężynka i trzeba wyjąć zamek i zaspawać takie dwie blaszki na których była osadzona ta sprężynka. Może wam się tak zdarzyć że nie otworzycie drzwi wtedy musicie wsiąść do auta i zdjąć tapicerkę od środka do tego celu musicie zdjąć plastik na słupku bocznym żeby odkręcić śrubki z boku.
~darthlordlvk@interia.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Drobiazgi... hmm... Nie wiem czy te zawieszenie jest drobiazgiem skoro jest tak prawie w 50% Nubirach... O jest jedna pierdoła.. zimą centralny się przycina, ale wystarczy otworzyć kluczykiem. Ale nie było nigdy tak abym nie mógł wejść do auta
~mdchris_poczta.onet.pl
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Szmelc ciagle sie psuje, po 4 tys km amortyzator tylni po 20 tys km, synchronizator 5 biegu po 31tys km. komp ABS, po 33 tyskm. halogeny, po 35 tys km kable doprowadzające prąd do świec, po 40 tys km padła pompa wspomagania.Co jeszcze mnie czeka?
~misiaty
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
przewody od swiec , silniczek krokowy *2, żyd i poziom paliwa pokazuje mi co chce. zaleje za 100 a wskazowka pokazuje ze mam pelen bak a za 10 min pokazuje ze mam malo paliwa. antena sie blokuje, lampki nie swiecą od ogrzewania.
~Marcin
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Sporo osób skarży się na zamarzające zamki po paru latach. Trzeba rozebrać i wyczyścić koszt za wszystkie ok 200zł Elektryczna antena strzela fochy po paru latach. I sporo osób skarży się na zgrzyt przy wstecznym biegu.

Usterki Daewoo Nubira I

Daewoo Nubira I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Grzegorz
Sedan 1.6 i 16V 106KM 78kW
Cały czas coś się w aucie \"sypało\" a to wspomniane pękające węże, a to problemy z elektryką i szybami, a to znowu zamarzający regularnie w zimie centralny zamek. Takich niuansów było bardzo bardzo dużo.
Daewoo Nubira I Sedan