Ocena kierowcy - Daewoo Nubira I Sedan

samochodziarz, 20 lat temu
Silnik 2.0 16V 133KM 98kW
Rok produkcji 1998
Daewoo Nubira I Sedan 2.0 16V 133KM 98kW 1997-1999 - Oceń swoje auto
Właściwie jestem zadowolony, kupując auto z drugiej a właściwie trzeciej reki, byłem przygotowany na pewne wydatki. Samochód nie zawiódł mnie z "własnej"winy, a tylko z powodu opieszałości i nieuczciwości personelu stacji obsługi i poprzednich właścicieli. Jest to mój 8 samochód i nie uważam go za najgorszy.
bardzo dobrze przyspiesza, szczególnie na dobrej benzynie, elastyczny silnik, najmocniejsza strona samochodu
zmiany biegów przy tych samych obrotach jak w większości samochodów, źlewchodzi wsteczny bieg, trzeba odczekać ze 2 sekundy
musiałem juz wymienić amortyzatory, sprawność w stosunku do nowych 50%, ( w 10 letnim Polonezie 140000 przebiegu amortyzatory miały 70 % sprawności), przy nierównej nawierzchni objawiało sie to stukami w przednim zawieszeniu, utratą kontaktu z nawierzchnią podszas hamowania na nierównej nawierzchni, nieprzyjemnym zarzucaniem tyłu na nierównościach w zakręcie, wymieniane równiez były tuleje w zawieszeniu, najsłabszy punkt auta
łupki zasłaniają widoczność z przodu, potrafi sie zanimi schować nawet motocykl, szyby mocno parują w czasie deszczu i chłodu, koniecznośc używania klimatyzacji ( bardzo pomaga)
wałek pod okolicę lędźwioą za niski i za mały w fotelu kierowcy, wałek tylko w tym fotelu, ogólniejednak siedzi się wygodnie,nie za miękko nie za twardo, do francuskich samochodów jednak daleko, ale przed niemieckimi i starymi Hondami
pokrętło nawiewu i sekwencje rozplanowane logicznie, mało jednak możliwości. Jednak nie rówżni się zbytnio od np. Forda Mondeo w starszej wersji, najlepsze jakie widziałem było w starym Peugeot 305 z 1986r. , dobry nawiew na tylną kanapę, za mocny na kierowcę
Dużo miejsca dla kierowcy i pasażera, dużo dla bagażu, szczególnie w wersji sedan,
cichy w zakresie do 110 km/h, potem zaczyna być głośny na przednich siedzeniach, ale z tyłu całkiem nieźle
zużycie paliwa w miecie około 10 w tasie około 7,3-8 wzależności od jazdy, drogie części, serwis, lepiej jeżdzić do zaprzyjażnionego warsztatu niż do serwisu, żarówki od migaczy do wymiany po 4 latach z powodu łuszczącej się farby; przeglądy da się wytrzymać, ale porównywalne co cen samochodów zachodnioeuropejskich
Zdecydowłaem sie na to auto, bo za niewielką ceną można otrzymać duży komfort
nie zawodna przy właściwym postepowaniu, przeglądy i drobne naprawy wykrywane wcześnie, właściwie nie narzekam, drżące elementy w drzwiach są denerwujące, ale przy elektrycznych szybach
Nie narzekam
Daewoo Nubira I Sedan