Lista ocen Daihatsu Feroza (46) - Silnik

Na liście zabraknie 26 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MC...
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Po przejechaniu 100km zjadł mi 1litr oleju. Nie rozumie ludzi co zachwalają ten silnik. Chyba jeszcze nie mieli do czynienia z naprawą uszczelki pod głowica albo tylko w mojej okolicy nikt nie chce się podjąć naprawy tego "wynalazła" jak mówią i najgorsze że nie ma nigdzie z jaka siła czy tam momentem obrotowym dokręcać głowice.
~Przemek
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Wyścigówka to nie jest - i z takiego założenia trzeba wychodzić. Na początku jeździłem w zakresie 2-3 tys. obrotów - tu można mówić nawet o sensownej ekonomii jazdy. Ale silniczek najlepiej się kręci powyżej 4 tysięcy. No i ma prawie 100 KM.
~Donatello
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Silnik nie do zajechania. Nie wysilony przez co ma sporo rezerwę. Lubi wysokie obroty, przyjazny w terenie i w mieście. Bardzo trwały, polecam. PS: Używać TYLKO I WYŁĄCZNIE ORYGINALNYCH CZĘŚCI (wbrew pozorom można wszystko łatwo dostać)
~Ziele
Cabrio 1.6 i 16V 95KM 70kW
niemoge sie zdecydowac czy chwalic czy sie zalic dosc glosny, chodzi roznie, jednak znosi jk na razie wszystko, nieczuc tych 95KM mozna wyczuc jak traci moc pod gore lob jak jedzie sie z 3-4 osobami na pokladzie nawet z wloczonym 4x4
~FEROZA SX by Zigi
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Prosty silnik ,dobry moment obrotowy i moc wystarczająca na pchanie wozu 1,6t tanie części nowe : np pompa paliwa 200zl szczotki alternatora 30 zl 4 swiece 60 zl Tłumik 130 zl
~WWW
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Silnik Chodzi super, równo cicho, brak jakichkolwiek wycieków, jeśli chodzi o elastyczność to cieniutko, przyspiesz naprawdę powoli, prędkość max kończy się przy 130km/h.
~Użytkownik
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Samochód po zakupie wymaga remontu silnika :/ Wszystko było ok. Po zrobieniu 300km zaczął kopcić pocić się i zaczęły stukać panewki i popychacze.
~hondacrx26@wp.pl
Standard 1.6 i 16V 95KM 70kW
Silnik bardzo cichy dośc dynamiczny, jedyny problem jaki miałem to tylko z alternatorem okazało sie że padł mostek prostowniczy który bez problemu dostałem:]
~fkuzi555
Cabrio 1.6 i 16V 95KM 70kW
dosc glosny (moze to sprawa nieoryginalnego wydechu), porzadnie jedzie od 3500 obr/min, nizej troche slaby, ale ogolnie daje rade z tym niewielkim autkiem
Cabrio 1.6 i 16V 95KM 70kW
Jest w miarę cichy i niezawodny, dość elastyczny, ale dopiero powyżej 2tyś obr. Nierówno chodzi, ale jak się nagrzeje wszystko jest ok.