Ocena kierowcy - Daihatsu Sirion I

Szymon, 4 lata temu
Silnik 1.0 i 12V 56KM 41kW
Rok produkcji 2001
Daihatsu Sirion I 1.0 i 12V 56KM 41kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo pozytywnie zaskakuje przyspieszenie, mała masa i wysokie obroty zachęcają do sportowej jazdy, ale to zawieszenie.....
Inne : Klima raz działa raz nie, pomimo że jest szczelna i nabita, uciążliwe w lato ale da się przeżyć
Karoseria : Bagażnik często się zamyka dopiero przy drugim razie i trzeba nim trzasnąć jak w trabancie, to samo z drzwiami kierowcy
Autem jeżdżę dopiero koła miesięcy, fajna alternatywa dla polo, micry i innych małych lat z tamtego okresu, duża zaletą jest druga para drzwi, wyposażenie jak na tamte czasy w tej klasie super, jest klima (która działa jak jej się chce...) pełna elektryka i 4 poduszki, znajomy nie ma tego w golfie 4 także nie ma co narzekać. Wizualnie kwestia gustu, ale można go polubić
Zaskoczył mnie pozytywnie, dobrze się zbiera i lubi jak się go wysoko kręci, spalanie na miescie poniżej 6 litrów, trasy jeszcze nim nie robiłem więc nie mogę się wypowiedzieć. Silnik 3 cylindrowy także kultura pracy taka sobie, ale trzeba pamiętać że jest to małe auto na miasto a nie duża luksusowa limuzyna
Długi ruch lewarka I spore luzy, często przy wrzucaniu wstecznego słychać I czuć grzechot w skrzyni
Zawieszenie bardzo miękkie w połączeniu z oponami jak od roweru, o sportowej jeździe można zapomnieć, piszczy na zakrętach i szybko łapie podsterowność, ciężko cokolwiek poprawić bo dostęp do zawieszeń sportowych praktycznie zerowy, za to bardzo mały promień skrętu co jest wygodne przy pakowaniu i zawracaniu
Jak na razie u mnie brak oznak korozji i mam nadzieję że tak jeszcze zostanie na dłużej, blacha bardzo cienka co widać, wszędzie zostają wgniecenia od dosłownie wszystkiego
Doskonała, przez szyby widać wszystko z każdej strony do tego duże elektryczne lusterka, nie ma do czego się przyczepić
Wszystko przejrzyste i na swoim miejscu, przyjemny minimalizm, są nawet dwa uchwyty na napoje, duży schowek i kilka mniejszych na telefon itp. Ładne niebieskie podświetlenie zegarów które niestety nie daje się ustawić i męczy w nocy przy dłuższej jeździe
Ogrzewanie w zimę daje rade, klimatyzacja działa jak jej się podoba, albo super albo wcale a jest nabita i szczelna, prawdopodobnie problem w elektryce
Mam ponad 190cm wzrostu i dla mnie fotel kierowcy mógłby dać się przestawiać jeszcze kilka cm dalej do tyłu, poza tym z przodu nie jest źle, z tyju już dosyć ciasnawo ale krótkie odcinki w 4 osoby nie są zbyt bolesne, bagażnik wystarcza, dobrze że tyla kanapa jest dzielona i można go powiększyć
Jak na auto tej klasy które ma już kilka lat bardzo dobrze, ciszej niż w golfie 3 którym jeździłem przedtem
Części tanie i dużo można zrobić samemu, kupując 5l oleju masz go na dwie wymiany, 3 cylindry także też 3 świece które trzeba kupić zamiast 4, spalanie bardzo małe, taniej to już tylko skuter albo bilet miesięczny
Auto tanie w zakupie i utrzymaniu, odwdzięczya się niezawodnością i małym spalaniem, trzeba pamiętać że nie jest to auto sportowe ani limuzyna
Znam poprzedniego właściciela i wiem przez jaki czas i jak go użytkował, u mnie na razie nie popsulo się nic, w poprzednich rękach utrwala się linka od sprzęgła i zuzyly się łożyska amortyzatora, jak na pełnoletnie auto nie jest źle
Jak na razie nic i oby tak dalej

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 i 12V 56KM 41kW [l/100km]

5,4