Ocena kierowcy - Dodge Caravan IV Grand Caravan

Mazi, 13 lat temu
Rok produkcji 2002
Dodge Caravan IV Grand Caravan 3.8 218KM 160kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Wspaniała V6 doje duże możliwości, niemcy moga się ze swoimi CRD schować. Uwielbiałem otwierać okno w tunelu i słuchać melodi jaka płynie z auta. Tego po porstu mi brakuje.
Przeniesienie napędu : Dosyć wrażliwa skrzynia biegów.
Układ elektryczny : Pogniły przewody itrzeba było szukać.
Dosyć sporo takich małych awarii co spowodowało kilkukrotnie nerwy u mnie. Kupiłem używany z USA więc nie ma co się dziwić. Ale bardzo byłem zadowolony z samochodu, polecę go na prawdę każdemu ale tylko silniki benzynowe.
Silnik bardzo elastyczny, wolnoobrotowy, i ten wspaniały dźwięk jaki wydaje przy pełnym wciśnięciu pedały gazu, wrażenia akustyczne doskonałe, bardzo dobrze ciągnie całą budę, nie jeden raz zadziwiłem innych na drodze jak szybko potrafi przyśpieszyć ten samochód.
Skrzynia w sumie stara konstrukcyjnie, jest to po prostu ewoluowanie tego wynalazku od kilkunastu ładnych lat. Pewnie, że się popsuła, natomiast koszt naprawy jest relatywnie nie duży, bardzo pomaga zainwestowanie w dodatkową chłodnicę oleju skrzyni. Nie ma co szaleć i nie jeździć więcej jak 140 km/h. A na pewno skrzynia pojeździ długo.
Nigdy nic nie jest doskonałe ale samochód zadziwiająco dobrze trzyma się drogi, nie ma możliwości pokonywania zakrętów z super prędkościami ale jestem pod dużym wrażeniem (pozytywnie) W zimie żadnych problemów z trakcją tylko dobre opony i wjechał wszędzie gdzie chciałem. Bez problemów podjechałem w super trudnych warunkach pod słynny hotel w Wiśle, ten z basenem. (podjazd bez pomocy personelu parkingowego)
Dookoła widać wszystko, owszem miałem kamerę cofania i czujniki. Pomagało i to bardzo dużo, żona nie mogła dobrze wyczuć jednak gabarytów auta. troszkę przeszkadzają przednie słupki są szerokie i to lekko przeszkadza na skrzyżowaniach.
Wszystko pod ręką, przyciski tam gdzie mają być. Duży plus dla konstruktorów na prawdę przemyśleli wiele spraw i się postarali.
No cóż to jest ... Amerykaniec tutaj musi chłodzić trój strefowa klima i to tak żeby był szron na szybach, nigdy nie było problemów w lecie, zimą natomiast kilka chwil (może 3 minuty) i jest ciepło, bardzo szybko odpuszcza przednia szyba w zimie. Dodatkowo jest oczywiście podgrzewana elektrycznie jak lusterka i tylna szyba.
Nie ma większego auta w klasie mini vanów. Tak to jest mini van. Te inne pojazdy, które udają to tylko breloczki w porównaniu z tym pojazdem. Można w nim np. spać, zaprosić kobitę i pokazać jej fiku miku, (każda uwielbia w aucie), zrobić koledze przeprowadzkę, prowadzić handel obwoźny, i no cóż czasem jechać z teściami na wakacje licząc na to że może uda im się zgubić z tyłu :)
Na prawdę dobrze, można spokojnie rozmawiać przy prędkościach autostradowych, w mieście w sumie to się można wyłączyć i słuchać spokojnie muzyki. Jest jest to odizolowany samochód od świata ale nie jest źle.
Dosyć tani w zakupie i w serwisowaniu, jeśli chodzi o eksploatację to ja serwisowałem w ASO więc tanio nie byłe. Ale można sobie podarować ASO i na pewno będzie dużo taniej.
Przy tym wieku i przebiegu to w sumie coś zawsze, żarówki podświetlenia budzików, alarm fabryczny, podnośnik szyby.
No tutaj króluje skrzynia biegów, popsuł się także alternator, zawór EGR.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.8 218KM 160kW [l/100km]

16,5