Ocena kierowcy - Dodge Caravan IV Minivan

Silnik 3.3 SE 182KM 134kW
Rok produkcji 2003
Dodge Caravan IV Minivan 3.3 SE 182KM 134kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Wielozadaniowość
Jestem w tym aucie zakochany.żadnych zbędnych bajerów , prosty , mocny i funkcjonalny.Doskonały do jazdy na codzień do pracy, z rodziną , po materiały budowlane.Grand byłby za długi po mieście ,ten jest jak przeciętny kombi.Po wywaleniu ławek dostawczak.I ten bagażnik dachowy nieraz uratował mnie gdy miałem wozić coś powyżej 4m.
Silnik cichy i mocny również na gazie.Prosta konstrukcja i mało awaryjny.Koszty części także w normie.
Skrzynia bezproblemowa.Jeśli normalnie się jeździ dobrze się dostosowuje.Następne auto także w automacie i duuuży silnik.
Założyłem alumy 17 cali i niski profil, mam zapędy nawet na ostre zakręty.Ogólnie dobrze.Na trasie mięciutko buja ,aż się chce jeździć.400 km to jak jazda do marketu po zakupy.
Nie jest źle, trochę mam problem z jazdą na wstecznym.Poza tym OK
Mimo iż nie grand to 7 osób i bagaż po logicznym poukładaniu nie stanowi problemu.Rewelacyjny jest bagażnik dachowy.
Łatwo się nagrzewa w słońcu (ciemny kolor), ale klima daje redę.W zimie rozgrzewa się bardzo szybko i grzeje aż parzy.
Z przodu OK , na ławeczkach trochę gorzej , ale da się wytrzymać (mam 190 cm wzrostu)
Jak na te gabaryty szum się robi dopiero powyżej 140 km/h.W porównaniu z fordem galaxy jest ciszej.
Oczywiście doskonale na gazie , silnik 3,3 bez problemu z pięcioma osobami na trasie schodzi poniżej 10 l/100.Lecz zużycie mocno zależy od stylu jazdy i prędkości .Ja nie przekraczam nim 130km/h na autostradzie i mam \"delikatną\" nogę .Odbija to się w zużyciu pomiędzy 9 a nawet 15l.No cóż nie jest to auto wyczynowe.
Akurat caravan jest niedoceniany i dlatego o wiele tańszy od konkurencji.Mi to pasuje że jest tańszy...Mniej wydałem.
Wnerwiają mnie przednie szyby elektryczne i jestem szczęśliwy że mam wersję podstawową bez bajerów.
Wymieniłem chłodnicę ,korozja maski i tylnej klapy

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.3 SE 182KM 134kW [l/100km]

11,7