Ocena kierowcy - Dodge Caravan IV Minivan

Dodge Caravan IV Minivan 3.3 SE 182KM 134kW 2001-2007 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Inne : Wyciszenie
Układ elektryczny
Chcę myśleć, iż trafiłem na nieszczęśliwy egzemplarz ;)
Trochę mały jak na ten gabaryt wozu, ale jak ktoś nie zapomina że jedzie z rodziną i nie jest na torze wyścigowym to wyprzedzanie jest bardzo bezpieczne. W mieście jest bardziej dynamiczny niż mała Arosa z dieslem 1,7.
Brakuje trochę piątego biegu i było by to z korzyścią dla spalania. Przy tym przebiegu zaczyna mieć problemy z bloczkiem.
Na nasze drogi super komfortowe. Na szybszych wirażach trochę za miękkie.
Tu słabo. To również wynik zaniedbania poprzednich właścicieli, ale i tan podwozie, progi i krawędzie drzwi bocznych gniją ;(
Słupki przednie trochę zasłaniają podczas skrętów.
Mam z tyłu dwie kanapy i niestety środkowa się nie składa oraz obie są za ciężkie żeby je komfortowo w pojedynkę wyjąć, a już nie mówię o włożeniu. Ale może w innych wersjach z fotelami w drugi rzędzie jest lepiej?
Wszystko na prawdę ok!
Nie wiem z czym można go porównać? chyba tylko w dostawczych typu WV Trans jest więcej miejsca.
To najcichszy wóz jaki miałem. Jak jedzie na benzynie to trzeba sprawdzać czy w ogóle jest włączony silnik ;) A jeździłem już Volvami, Subaru, Hondą, Oplem...
Niestety miało być ok, ale znalezienie przyczyny awarii jest nie raz ta czasochłonne, że może lepiej dołożyć od razu drugie tyle i kupić nowszy model. Usterek jest sporo i koszty naprawy nie małe, części drogie. Pompa wspomagania. klimatyzacji, paliwa w zbiorniku. Poza tym przy każdym przeglądzie pomruki na światła symetryczne i w końcu je wymieniłem na europejskie ale one są 2-3 razy droższe od amerykańskich i szkoda czasu na resztę usterek, chce o nich zapomnieć... auto stanęło nie raz w trasie z całą sześcioosobową rodziną ;(
Gdyby nie ilość usterek to może miałby lepsze zdanie, ale przez trzy lata włożyłem w auto ponad 100% jego wartości zakupowej ;(
Drobiazgami się nie przejmuję, ale 300 zł za używaną klamkę (przycisk) do tylnej klapy to przegięcie....nie wymieniłem i otwieram z kluczyka co jest mega-niewygodne z zakupami w rękach
Może krótko, bo większość jest w kosztach utrzymania. Jak ktoś (mechanik) spali Wam główny komputer to najlepiej jak go sprowadzicie ze Stanów, można używany i nawet jedyne 1000 zł z przesyłką, ale ile czasu to trwa. Może krócej jak przeczytacie ten wpis, bo w okolicach Białegostoku nikt nie chciał się podjąć naprawy i też nie wiedział jak, także pamiętajcie KOMPUTER TYLKO Z USA!!! tam programują używane od ręki na podstawie nr VIN.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.3 SE 182KM 134kW [l/100km]

13,3