Lista ocen DS 5 Hatchback (Citroen) (23) - Ergonomia

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~vanoss
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
No tak, tutaj ponownie styl przegrał z funkcjonalnością. Pomimo braku rozsądnego miejsca na kubek z przodu, bo za nierozsądne uznaję wnęki w drzwiach to ode mnie pięć gwiazdek. Wszystkie przełączniki są tam gdzie być powinny, może tylko przyzwyczajenia wymagają klawisze do otwierania szyb w tunelu środkowym. Co prawda schowek przed pasażerem jest mizernych rozmiarów ale już schowek w podłokietniku jest ogromny na tyle, że wymagał dodatkowej...
~Tofikkiller
Hatchback (Citroen) 1.6 Blue HDi 120KM 88kW
Zegary są z deko kosmiczne ale tak w francuski sposób nie honda civic ufo. Wskaźnik prędkości jest fajny ale nie byłem w stanie się przyczynić do odczytu prędkości. Funkcje komputera są standarsowe poza ikoną spalania chwilowego (karnister. .. lame). Przesowane zasłonki przeciwsłoneczne by zwiększyć widoczność przez szybę do gory, jest fajnym pomysłem. Obsuga nawigacji jest z do bani. Wybiera trase niby najszybsze ale nie mam pojecia, wzgledem...
~Vive la France
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi Hybrid4 200KM 147kW
Wszystko w zasięgu wzroku i dotyku. Prawidłowa pozycja za kierownicą, ustawienie pedałów i przełączników. Jedną gwiazdkę odejmuję za: - brak miejsca do odłożenia telefonu (poza schowaniem go w jednym ze schowków w podłokietniku, z których jeden tak na marginesie jest po prostu przepastny niczym grota ;), - brak sensownego miejsca na kubki. Wnęki w drzwiach są niewystarczające (choć świetnie wykończone gumą i srebrnymi wstawkami).
~vwir
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Kilka rzeczy irytuje: przyciski do opuszczania szyb na konsoli centralnej sa bardzo nieintuicyjne i nieergonomiczne. Znacznie lepiej sprawowałyby się na drzwiach kierowcy (mam tak w drugim aucie). Przyciski sterowania head up display również dość nieintuicyjne. Poza tymi drobiazgami wszystko na swoim miejscu i zawsze pod ręką.
~hany
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Bardzo wygodna pozycja za kierownicą i świetne fotele (moje z masażem) ogólnie - najładniejsze wnętrze i bardzo czytelne - obsługa nawigacji i innych funkcji bardzo prosta - po 2 dniach już tylko intuicja . Duży plus - polski język w całym aucie i w nawigacji! - Audi do tej pory Polskich klientów nie szanuje...
~Łukasz
Hatchback (Citroen) 2.0 Blue HDi 181KM 133kW
Bradzo dobra. Fotele komfortowe, w pełni elektryczne z masażem i dobrze trzymające na boki. Siedzisko podgrzewane. Brakuje tylko wentylacji foteli ;) Wysiadając z auta po zrobieniu ponad 400 km bez przystanków byłem wypoczęty. Śmiało mógłbym jechać kolejne 400 km bez najmniejszego problemu.
~Michał
Hatchback (Citroen) 2.0 HDi 163KM 120kW
Dwie główne wady - brak miejsca na kubek i brak możliwości otwarcia bagażnika przyciskiem na zewnątrz. Możliwe jest to tylko pilotem albo przyciskiem koło kierownicy. Do zalet na pewno HUD i możliwość wyłączenia wyświetlaczy w nocy.
~atrax44
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 200KM 147kW
Brakuje mi porządnych uchwytów na napoje (nie tylko mi :)), te w drzwiach kierowcy i pasażera nie zdają egzaminu. Obsługa komputera pokładowego jest logiczna i nie skomplikowana. Wszystko jest pod ręką.
~Marcin
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 200KM 147kW
Jeśli chodzi o wszystkie instrumenty pokładowe wszystko na swoim intuicyjnym miejscu , ale co najgorsze brak uchwytu na kubek z kawą , masakra !
~marcinDS5
Hatchback (Citroen) 1.6 THP 200KM 147kW
wszystkie pokrętła w zasięgu ręki i pracują bardzo subtelnie jedyny minus to otwieranie bagażnika z zewnątrz przyciskiem przy rejestracji zawsze brudne palce.
DS 5 Hatchback (Citroen)