Ocena kierowcy - Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d

ironman, 17 lat temu
Rok produkcji 1991
Fiat 126p
auto w cale nei jest zle jesli sie o nie dba, najniższa cena jaka moze byc, jeesli sie trafi na dobry egzemplarz, jest sie przygotowanym na dogladanie autka to jest super, zwłaszcza że zużycie paliwa jest nawet dzisiaj małe, dynamika ocyzwiscie zero, ale mozna fajnei kolka porobić :) jak sie autko rozbije to nie żal
jest dość głośny, ale dość płynnie chodzi, i jak dodasz gazu to autko reaguje natychmiast - wiem ze to jest nikła prędkość no ale czego tu oczekiwać
biegi wchodzą dobrze jesli umie sie je wkładać (nauka tej sztuki zajmuje parę dni :)) a skrzynia nie psuje sie w ogóle, grakuje troszeczkę piątki
całkowicie bez zarzutu. w moim egzemplarzu wszsytko jest od nowości, gałki wymieniane tylko raz. Auto bardzo dobrze reaguje na kierownicę, lekko, nie trzeba duzo kręcić
na boki, do tyłu rewelacyjna bo blisko są szyby, do przodu też, jednak troche sufit przeszkadza jak stoi się na światłach trzeba sie wychylic
u mnie w ciagu 5 minut w samochodzie jest ciepło wieć nie narzekam, ale wiatrak chodzi dosć głośno :)
auto dwuosobowe wbrew temu co jest napisane w dowodzie, tylna kanapa na zakupy - w ten sposób je traktując nei można w cale narzekać, aha oczywiscie mówię o fotelach "lotniczych", bo na tych fabryczznych to w ogóle nie da sie siedzieć,
no neistety silnik jest bardzo głośny, ale dodaje to uroku wiec nie ma 1 a jest 2 :)
ceny części, przegladów, ubezpieczenia, dostepność - no lepiej się nie da, jesli chodzi o zużycie paliwa - do tej dynamiki to jest ogromne, jednak i tak najmniejsze jakie moze być jesli chodzi o auta z lat dziewięćdziesiątych
auto pratkycznie za darmo z umiarkowanym zuzyciem paliwa, drobiazgi czasem denerwują, ale mozna sie przyzwyczaić
jesli co meisiac obejrzymy maluszka i wymienimy to co się zużyło to nas nic nei zaskoczy, u mnie padaja szybko półoski ale to dlatego ze an zabierakach oszczędzam. opd roku jest spokój - orginalne poloski i orginalne zabieraki, auto niestety lubi czsem nie odpalić jak postoi dłżej, oczywiscie i na to jest rada - podlać go troche do gaznika :) ze wszyswtkim sie da życ
poważne częsci typu silnik skrzynia biegów i układ kierowniczy elektryka nie psują sie w ogóle - patrząc na przebieg mojego pojazdu jestem zachwycony

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.6 22KM 16kW [l/100km]

6,7