Ocena kierowcy - Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d

SUCHAR, 17 lat temu
Rok produkcji 1986
Fiat 126p
Ogólnie sympatyczne autko z duszą, ale dla posiadacza garażu, a dobrze by było zeby i smykałki do pobrudzenia rąk. Naprawy są łatwe i tanie jak ktoś ma na nie miejsce i odrobinę czasu to spoko Mnie do sprzedazy zmusiły przedewszystkim nieoczekiwane awarie w najmniej odpowiednich momentach. Chociaz dbałem o autko to niedało się ich przewidziec i uniknąć. Taki urok tego pojazdu.
W tym pojeździe silnik to wynalazek poza kryteriami współczesnych wymagań, ale jak na tą konstrukcję i datę konstrukcji to całkiem niezły.
Jedynka bez synchronizacji przeszkadza, ja sie jeszcze nie przyzwyczaiłem i chyba sie nie przyzwyczaję. Oprócz tego jesli skrzynka jest w dobrym stanie i kierowca ją wyczuje to biegi wchodzą jak w F1 ;) chociaz nieraz szukałem 2 a zamiast 3 weszla mi 1 :D
Jak jedziesz nocą i wydaje Ci sie że ktoś z tylu błyska Ci dlugimi to dobrze się przyjrzyj, to moze byc maluch - on nie mruga on się buja w przód i w tył nawet na prostej drodze :D Pozatym na kierownicy czuć doskonale całe autko, a zimą z uwagi na dociążone koła napędzane całkiem niezle sobie radzi.
Widac co trzeba, a biorac pod uwagę gabaryty zaparkujesz tam gdzie smart nie wjedzie - sprawdziłem:)
W tym modelu z tego rocznika miejsce na radio jest na przeciwko pasażea więc baaardzo nieporęcznie, pozatym rzeby włączyć ogrzewanie trzeba sięgnąc pod tylne siedzisko :D
Pojazd nie posiada funkcji OGRZEWANIE, oczywiscie jest instalacja doprowadzająca cieple powietrze znad silnika do kabiny ale bez dmuchawy, takze po 10 min. jazdy mozna odczuć pierwsze zwiastuny ciepła. Wentylacja jest wtedy gdy uchylisz sobie okno więc masz zamarzające nawet od środka szyby i parujące przy byle deszczyku - koszmar.
Pojazd 2 osobowy i to do rozmiaru L conajwyżej, chociaż jezdziło sie i w 5 osób ;)
Niema głośniejszych pojazdów z dachem i czterema kołami.
Jak na tamte czasy bardzo ekonomiczny, obecnie biorąc pod uwage osiągi to mizernie choć nie tak zle
Za grosze masz 4 koła z duszą i niepada Ci na głowę - jeśli wymagasz więcej - poszukaj czegos innego
Chociaż więcej miałem powaznych usterek niz drobnych to jednak trochę ich się zdaża.
Problemy z zapłonem, awaria alternatora, prawie zgubiłem tłumik przez samoodkręcające się śruby układu wydechowego, zerwana linka sprzęgła...

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.6 22KM 16kW [l/100km]

5,8