Lista ocen Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW 1977-1991 (92) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 94 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~caracan´e
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
mój pali w mieście 6 - 6.5, trasa 5 - 5.5 powaga!!! Po renowacji układu paliwowego regeneracji głowicy itp. suuuper tanie autko w utrzymaniu zakupie, tanie części, jako pierwszy w życiu samochód proponuje właśnie maluszka, świeżo upieczony kierowca nauczy się cierpliwości ostrożnej jazdy bo i tak autkiem rzuca nawet gdy wiatru niema, i nigdy nie można być pewny że wszystko jest w 100% sprawne i że coś podczas drogi nienawali ale wystarczą dwa...
~RomanZLasuPosiadaczCzerwonegoMonstrum
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
ekonomia cienko w porównaniu z innymi małymi autkami o więkrzej mocy, spalanie>> patrz rubryk SILNIK, co do napraw, musze zrobić skrzynie, ostatnio wyrwałem zastrzał resora, trza by połatać podłoge, "mechanik" robił mi też elektryke, a jeżdze czopkiem od 5 miesięcy;) Ceny przeglądów, to zagadnienie jest ciekawe. przegląd malucha kosztuje ok. 80 + 50 w łape dla tego pana co sprawdza, inaczej możemy zapomnieć o dopuszczeniu do ruchu
~kaszlak driver
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
pali8-10w miescie no czasem7:P w trasie przy jezdzie 80 da sie zrobic 6l:P chyba ze ktos zapiernicza 110-120 to wtedy pomiedzy trasa a miastem nie ma roznicy, genaralnie spali zawsze tyle ile wlejesz, oleju nie bierze, oplaca sie kupowac tylko nowe czesci bo sa tanie, nawet kowal na wsi go naprawi przy uzyciu mlotka i srubokreta ewentulanie kawalka drutu:P
~AdameK
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
Kiedys był ekonomiczny. Rok 2002 kiedy to ja nim jeździłem najwięcej oceniam super. W zimę 4,5 do 5,5 litra / 100 km po mieście. Teraz już wiocha bo ciągnie nie mniej niż 6,5 litra / 100km. obecnie ciągnie tyle paliwa co nowe SC 1,1 około 7 litrów / 100 Mój rekord to 11 litrów / 100 ale był piękny śnieg i nie mogłem se odpuścić :P
~Marcin M.C.
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
co do zuzycia paliwa w miescie to pali sporo, na trasie nawet jest niezle. Osobiscie mi pali kolo 5 litrow na setke w trasie, takze jestem zadowolony. Co do napraw nie mam mu nic do zarzucenia, jezeli juz cos sie popsuje to jest to drobiazg, a i tak wszystkie naprawy wykonuje sam, takze nie jest to dla mnie problem
~maciej1980r@o2.pl
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
No tutaj maluszek nie wypada dobrze. Tak mały silnik powinien spalać 60% tego co pali. U mnie jest tak. Miasto 5l/100km , trasa 4,3l/100km. Co do cen napraw to są one naprawdę śmieszne , np nowa pompka paliwa kosztuje 15zl , regenerowany gażnik 40zl , wachacz przedni 11zl , łożysko koła przedniego /kompletne/ 13zl.
~bam
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
odkad zastosowalem turbinke kowalskiego jest naprawde przyzwoicie. znaczacy wzrost mocy i spadek zuzycia paliwa. nastawy mam pomiedzy dynamika a oszczednoscia ale i tak jest znacznie lepiej niz w serii. co do napraw to jest to samochod "zrob to sam" i praktycznie niedrogie czesci mozna w wiekszosci przypadkow samemu wymienic
~Smok79
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
zużycie paliwa na trasie i w mieście - to zależy jak się jeździ - dla bardziej dynamicznej jazdy mój model zadowala się maks 6.0 l w mieście i ok 5.5 na trasie (średnie prędkości 80-90) - aktualnie jeźdzę mniej dynamicznie i spalanie mam na poziomie 5.0 - 5.5 l w mieście - raz na trasie spalil mi 4 litry (średnia prędkość 60-70)
~żygi
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
każdy kto potrafi dłubać w nosie jest w stanie przeprowadzić remont generalny całego fiata 126p, każdy kto ma dość cierpliwośći aby to robić pare razy w roku może stać sie szczęśliwym jego posiadaczem, każdy kto jest na tyle rozrzutny aby do tych 650cm3 wlewać 7l co 100km to ekscentryk
~StefanII
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
Moze i kiedyś spalanie malucha było niskie jak na ówczesne standardy.Teraz potrafi spalić sporo,może dla tego że nie odwiedziłem mechanika w tym kwartale??Zimą wzrasta o kilkanascie procent i wówczas te 8 litrów to o wiele za duzo jak na ta pjemnosc i ta dynamikę.
Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d