Lista ocen Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW 1977-1991 (93) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 93 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~RomanZLasuPosiadaczCzerwonegoMonstrum
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
po 2 tyś. zajechałem jedyneczke... ale że jest zima to jeżdze z dwójki... taka wersja (ogólnie skrzynia ok. dobre przełorzenia) nie za krótkie, nie za długie... rajdowe kaszle na normalnej skrzyni pędzą nawet 150, polecam, ale radze te prędkości osiągać na conajmniej dwupasmowej drodze, bo z takim luzem na kierownicy jak ja mam rzuca od krawężnika do krawężnika nawet przy 100;)
~Komandos
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
Jedynka w Malaczu jak to jedynka... Wchodzi jak jej sie chce..! szczególnie pod góre jak sie stoi na recznym to bieda ruszyc... ogólnie niekiedy trójka, czwórka lbi tez wyskoczyc... (a przy tym to taki trzask i szarpniece.. jakby w jakimś statku kosmicznym...;/ )... wymieniałem skrzynie ale co jakies 5000km problem powraca...
~Bombel Wrocław
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
daje rade, ale: nie synchronizowana 1 (82 rok oryginal), czasem wsteczny nie chce wejsc, czasem 1 ogolnie zauwazylem ze czasem mam 1 w miejscu 3 a trojke w miejscu, gdzie w innych autach jest 5:) zupelnie jakby skrzynia byla poluzowana na mocowaniach.ostatnio 2 razy wyskoczyla mi 1 i zaczyna mnie to martwic...:/
~StefanII
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
W moim łunochodzie z racji małego przebiegu działa prawidłowo,szybko i bez zacięc,biegi do przodu wchodzą idealnie,jedynie wsteczny "lubi" czasem wyskoczyć,troche to upierdliwe aczkolwiek nie przeszkadza w eksploatacji(w końcu siedzimy w kaszlaku-pojeżdzie kosmicznym:)
~Klimek88
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
Jak na ten wiek chodzi bardzo ładnie. 4 biegi w przód + wsteczny, jedynka i rewers niezsynchroniowane (konieczne jest całkowite zatrzymanie auta przed wbiciem jedynki, co potrafi irytować) bardo krótkie przełożenia (4 bieg wchodzi przy ok. 45km/h)
~SUCHAR
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
Jedynka bez synchronizacji przeszkadza, ja sie jeszcze nie przyzwyczaiłem i chyba sie nie przyzwyczaję. Oprócz tego jesli skrzynka jest w dobrym stanie i kierowca ją wyczuje to biegi wchodzą jak w F1 ;) chociaz nieraz szukałem 2 a zamiast 3 weszla mi 1 :D
~zett
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
heh, byl okres kiedy mialem do dyspozycji tylko 1 i 4 bez wstecznego;) w miescie bylo ciezko ale dawal rade, trzeba tylko bylo slyszec ten ryk silnika, kiedy bujalem na 1 do granicy wytrzymalosci zeby od razu wrzucic 4...
~JAM - Jastrzębia Góra
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
Co do szkyni nie miałem żadnych problemów z eksploatacją .. trochę nieszczelna jest i coś czsami z niej kapie ... ale w użytkowaniu bardzo dobrze .. o przełożeniach nie będę pisał ze względu na lata w których było to kontstruowane.
~Jackas
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
1 oraz 2 bieg to dobre przyspieszenie i przyjemna jazda, niestety na 3 i 4 wszystko zaczyna kuleć, ale jako, że przecież nie chodzi o to w maluchu to ocena dobra. Na plus duża bezawaryjność urządzenia przy normalnej jezdzie.
~Majster
Hatchback 3d 0.6 22KM 16kW
Autko te posiada 4 biegowa skrzynie manualna i jest idealnie zestopniowana gdyz jedynka ciagnełem ciągnik mojego kolegi (URSUS C-385) z wielkimi bólami ale dał rady wiec za skrzynie daje 4
Fiat 126p "Maluch" Hatchback 3d