Lista ocen Fiat 500 II Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW 2007-2010 (8) - Układ jezdny

~Maksymilian Wiatrowski
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Jest okej , fizyki nie oszukasz . Czuć że Pięćsetka to niestety mieszczuch jednak to jedyny parametr który niezbyt spisuje mi się na trasie . Trochę zbyt podskakuje , a w mieście jest zbyt krótka i też każdą dziurę czujemy bardzo mocno . Jeśli ktoś chce kupować Pięćsetkę na feldze 14-stce lub 13-stce to odradzam bo tam Pięćsetka strasznie się prowadzi, jeszcze bardziej nas wybija i podskakuje ( mam 14-stki na zimówki , letnie 15-stki ) .
~robkrasz@o2.pl
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Zawieszenie TWARDE. O tym nikt nie wspomina. Poza tym autko krótkie, więc podskakuje - to oczywiste. Może to i lepiej, że twarde, bo przy tym rozstawie osi i miękkim zawieszeniu to była by katastrofa na pierwszym ostrzejszym zakręcie. W tej wersji promień skrętu b.dobry. Jadąc samemu/we dwójkę ma się wrażenie, że cała masa auta umieszczona jest z przodu (uwaga na śliskim!).
~Maksymilian
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Ciężko się tutaj spodziewać ideału , pięćsetka jest krótka ( 3,5 metra ) , wąska , i wysoka . Ja jednak jestem zadowolony , nie czuje problemu jednak średnio widzę ją na mniejszych kołach niż 14 - stkach ( ja mam 15 i jest idealnie ) . Warto pochwalić dodatkowe wspomaganie elektryczne CITY , ułatwia manewrowanie
~mieszkaniec
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
układ jezdny fatalny na polskie drogi. Samochód rewelacyjnie radzi sobie na wyłącznie na równej drodze, nawet krętej. Kiedy jednak zaczynają się dziury, to na zakręcie potrafi tył podskoczyć tak, że koło traci przyczepność. Samochód na nierównościach buja się w linii przód-tył. Kultura prowadzenia na dziurach zbliżona do fiata 126p
~Konduktor
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Układ jezdny jest kapciowaty, autu do wrażeń z jazdy gokartem bardzo daleko. Nie czuje się drogi na kierownicy. No chyba, że wjedzie się w dziurę, wtedy całe auto przenosi rezonans jak po wybuchu małej bomby.
~EdekZfabryki
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Czuć że autko jest bardzo małe, ale jeżdzi przyzwoicie (wersja sport) mimo ze rewelacji nie ma i wale nie jest bardzo twarde, o czym sie naczytalem wczesniej.
~edek
Hatchback 3d 1.3 TD 75KM 55kW
Sztywny zwarty samochodzik jest ok
~Marek
Wporządeczku