Lista ocen Fiat 500L (49) - Całokształt

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bartek
Hatchback 5d Seria 5 1.4 16V 95KM 70kW
Przestronny wygodny, ale trochę mułowaty rodzinny samochód. Auto dla kogoś kto lubi zwracać uwagę na siebie na drodze. mój 22 samochód w życiu i chyba dopiero 3 który zrobił na mnie wrażenie. Słaby silnik bez turbiny to świadomy wybór - po samochodach z dwumasem filtrami cząstek i turbinami które wyciągały z kieszeni pieniądze czas odpocząć. czas na auto w którym przy silniku ciężko coś zepsuć :) oczywiście wszystko jakimś kosztem - kosztem...
~zaki
Living 0.9 TwinAir 8V 105KM 77kW
Mało jest tu opinii o tym samochodzie, wiec dodam swoją, choć zaznaczam że nie jestem właścicielem auta, a jedynie bardzo poważnie zastanawiałem się nad jego zakupem, i moje spostrzeżenia opisane poniżej dotyczą wrażeń z odbytych tym samochodem 3 jazd próbnych - finalnie nie zdecydowałem się na jego zakup, a w rozwinięciu opisuje dlaczego. To jest jedno z tych aut, które jeśli pokochasz i podoba Ci się - i tak je kupisz, i wybaczysz pewne ......
~John
Hatchback 5d Seria 4 1.4 95KM 70kW
Samochód od samego początku jak zobaczyłem w salonie bardzo miło mnie zaskoczył. Jest duży... z zewnątrz długość i szerokość to mniej więcej klasa kompakt - natomiast na wysokość i prześwit nadwozia to bliżej mu do croosowerów. W środku materiały dobrej jakości, nie czuć tu taniości tak wszechobecnej w dzisiejszych autach. Przed zakupem oglądałem Opla Merivę, Renault Captur, Peugeot 2008 - pod względem wykonania, ilości miejsca wg mnie fiat górą.
~Supermen
Living 0.9 TwinAir 8V 105KM 77kW
Auto bardzo słabe pod względem technicznym: Koło dwumasowe wymieniłem przy 60tys które kosztowało miliony A rozsypało się jak domek z kart. Pękające głowicę I uszczelki pod głowicą to chyba plaga tych silników. Zdarzyło się ściąć śrubę na wale podczas odkręcania. Strasznie delikatne wtyczki, podczas demontażu głowic połową pęka. Niech żaden właściciel się nie dziwi, ze każda wizyta u mechanika to spory wydatek
~PN1500
Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 95KM 70kW
Jak oryginalny Fiat 500 który najadł sie kapusty i ma gigantyczne wzdęcia. Auto bardzo mało męskie, stylistyka wywołująca usmiech, ale kojarząca się raczej z rysunkiem dziecka. Sporo miejsca wewnątrz, dobre wykonanie, wygodne fotele. Silnik 1.4 95KM nadaje się do miasta. Powyżej 100km/h - porażka. Autko podskakuje i daje podobne, choć troszkę lepsze, wrażenia jak prowadzenie Punto II
~Adam
Trekking 1.3 Multijet 16V II 85KM 63kW
Bardzo dobre do użytku codziennego auto z charakterem małego SUV'A i znajdującym się na pokładzie systemem Traction+. Silnik idealny, z jednej strony małe spalanie ok 5,5l na 100 KM z drugiej wystarczająca moc aby poruszać się tym autem na trasie. Przestrzeń w kabinie ogromna, bogate wyposażenie seryjne. Dodatkowy plus auto mające charakterystyczny design mniejszej 500.
~Darek M.
Hatchback 5d seria 6 1.4 16V 95KM 70kW
Przyspieszenie bardzo kiepskie, prawie nie istnieje. O wyprzedzaniu nie ma mowy. Producent podaje ok. 12 sekund do setki, wg. mnie jest ponad 14 sekund. Nawet po mieście jest za wolny. Poza tym przestronny, skrzynia chodzi nawet OK, Każdy kogo znasz będzie miał szybszy samochód od Ciebie. Wskazówki dla grupy FCA, nie idźcie tą drogą, dodajcie TURBO!!
~Paweł
Hatchback 5d Seria 1 1.6 MultiJet 120KM 88kW
Samochód mile mnie zaskoczył, pomimo początkowej negatywnej opinii ( z wierzchu ) po przejechaniu kilkuset kilometrów zmieniam zdecydowanie zdanie na plus. Fiat wypuścił samochód bardzo funkcjonalny, z idealnym elastycznym silnikiem, który jak trzeba to spokojnie pracuje, a jak damy mu sygnał do agresywnej jazdy jest gotowy nas zadowolić w 100%
~Maciej
Hatchback 5d Seria 2 1.4 16V 95KM 70kW
Z auta byłem bardzo zadowolony do zeszłego tygodnia, kiedy to zaczęły się pojawiać komunikaty o wypadaniu zapłonu. Kody p0300, p0302. Po wymianie świec i cewek, okazało się, na 2 cylindrze kompresja wynosi... 2,8.. W aucie z przebiegiem 67 tys., regularnie serwisowanym i niekatowanym?! To chyba bardzo słabo...

Usterki Fiat 500L

Fiat 500L – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~robertwml
Trekking Seria 2 1.4 T-Jet 16v 120KM 88kW
Generalnie spokojne auto dla rodziny 2+2 , spokojnie wystarczy, do spokojnej jazdy, fajnie ze mozna miec w lpg, zdecydowanie obniża koszty, serwis mógłby być tańszy, za duża marża w serwisie , polecam kupować częsci samodzielnie a wymieniać w serwisie , dużo taniej