Lista ocen Fiat 500X (38) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 16 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~alben
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Przełożenia dźwigni biegów jest lekka, gładko wchodzi na wszystkie biegi łącznie ze wstecznym. Tu jest lepiej niż w najnowszym Alfie Romeo Gulietta 136KM i nic dziwnego iż ta skrzynia biegów jest w Speederze i w ponad 500 konnej Giulii w niewielkich modyfikacjach (moje marzenie w wersji sportowej).
~lukasz.zst
Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Krótko miałem zawsze skrzynie automatyczne to jest moje 19 auto pierwsze bez automatu . Szukałem auta gdzie biegi w chodzą delikatnie a sprzęgło jest leciutkie , zaś silnik 1.4 T w fiacie 500x ma twarde sprzęgło.
~sikor
Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Precyzyjna skrzynia, ładna gałka i w miarę cicha praca. Szkoda tylko że przełożenia dobrane do miasta a nie na trasę, przy wyższych prędkościach przydałby się 6 bieg (jako nadbieg, a nie jak to mój kolega określił do wachlowania)
~bogdan
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Jak się uczy to drażni wahanie,przeciąganie ale później bez zarzutu,przy przyspieszaniu szybko zrzuca biegi a po manewrze wraca najszybciej jak sie da na 6tke.W trybie SPORT ładnie sie wyostrza.
~Dariusz
Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Daję cztery gwiazdki, bo brakuje mi szóstego biegu, długa piątka trochę ten brak redukuje, ale dzięki dodatkowemu biegowi obroty byłyby pewnie trochę niższe (przy 3 tys. mam około 100 km/h)
~vonski
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Mi osobiście nie leży. Szarpiąca jedynka, z której można gładko ruszyć tylko z całkowitego zatrzymania. Męcząca szczególnie jazda w korku. Reszta raczej z normie, choć 6 bieg relatywnie mało elastyczny.
~rafalik1
Crossover 1.6 E-Torq 110KM 81kW
Brak 6 biegu a by się przydał. Przy prędkości tak 105 km/h mamy już około 3000 obrotów. Działa precyzyjnie, nie haczy. Wiedziałem na co się piszę wiec jak dla mnie super jeśli chodzi o użytkowanie w mieście
~umberto
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Nie jest to ideał, lecz pracuje bardzo poprawnie. Tu znów należy odnieść się do poprzednich mechanizmów Fiata, których precyzja, delikatnie mówiąc, często pozostawiała wiele do życzenia.
~zbyszek
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Szybka,równiez niezawodna,tak jak o niej pisza przypuszczalnie najlepsza dwusprzegłówka.Na forach nie znalazłem żadnych typowych wad/awarii jak np o Powershiftach czy DSG
Dziennik kosztów dla Fiat 500X
~dariusz
Crossover 1.4 16V Mair 140KM 103kW
Najbardziej udana dwusprzęgłówka montowana w alfach również -bezawaryjna,adaptacyjna,szybka.P jeździe żony trzeba dać jej chwilkę żeby sie nauczyła innej jazdy.