Ocena kierowcy - Fiat Albea I

Silnik 1.2 i 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2004
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Fiat Albea I 1.2 i 16V 80KM 59kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : żwawy kiedy trzeba, ekonomiczny jeśli nie szalejesz, bezproblemowy jęśli dbasz
Układ elektryczny : trzeba zmienić akumulator na dobry, fiat daje jakiś badziew, do tego po 70 tys. pękł alternator, co jest ponoć normą
naprawdę przyzwoite, ekonomiczne, bezproblemowe, pakowne i wygodne auto dla Kowalskich jeżdżę od nowości 7 rok i mając porównanie do forda escort i renault thalia (które brałem pod uwagę przy zakupie) nigdy nie żałowałem wyboru
bardzo przyzwoity, ekonomiczny przy rozsądnej jeździe, serwisowany w przyzwoitym warsztacie, jeżdżony na bardzo dobrym oleju nie sprawia żadnych problemów od nowości
przyzwoicie zestrojona, jak na włocha chodzi bardzo ładnie, 5 nadbieg na trasie pozwala zmniejszyć spalanie dużo po niżej 6l/100km benzyny
jedyny minus to nietrwałe amortyzatory, jak to w fiatach... po 50tys. założyłem Bosha i jest spokój
trzeba się przyzwyczaić do szerokich słupków i wysokiego kufra, ja cofanie wykonuję wyłącznie na bocznych lusterkach i nie ma problemu ;)
naprawdę duże i pakowne auto, siedzenia lepsze niż w renault mojego ojca z tego samego rocznika a miejsca więcej niż w avensis mojego kolegi !
koszty części umiarkowane, ale przez te sześć lat moje autko nie sprawiało żadnych problemów, mam porównanie do kosztów serwisowania renault thalia mojego ojca i forda escort kolegi, oba z tego samego rocznika i mój fiat bije je na głowę, naprawdę zero problemów, tylko przeglądy i wymiana części i materiałów eksploatacyjnych
kiedy w 2004 je kupowałem, Albea jako nowe auto tej wielkości nie miała żadnej konkurencji, za te same pieniądze można było kupić fiata Panda ... ;)
zero, nie ma się co popsuć , auto nigdy mnie nie zawiodło, zawsze wracało na własnych kołach w ostatnie wakacje zrobiliśmy 3500km ;)
przez sześć lat moje autko nie sprawiało żadnych problemów, podczas gdy kolega w fordzie escort kupionym w tym samym czasie musiał robić silnik i wymieniał skrzynię biegów (szczęśliwie jeszcze na gwarancji), naprawdę zero problemów, tylko jeździć

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 80KM 59kW [l/100km]

6,4