Oceny Fiat Albea I 1.2 i 16V 80KM 59kW 2002-2004

Najnowsze oceny Fiat Albea I 1.2 i 16V 80KM 59kW 2002-2004

3,1
~RagnarokPL
Fiat Albea I
Kupiłem to auto z przebiegiem 104 tys km. myśląc, że robię super interes. Spodobało mi się, szary kolor, lekko przyciemnione boczne szyby, pojemny kufer, całkiem wysoko zawieszone ( co okazało się ostatecznie jego wadą ), miękkie , wygodne fotele. To jest wersja HL a więc klimatyzacja i elektryczne przednie szyby, za to....brak ABS. Do wymienionych plusów dodałbym jeszcze silnik, który choć mały jest zaskakująco żwawy (powyżej 3000 obrotów)..I...
~Boby
Fiat Albea I
Samochód wykonany w Turcji zawieszenie drogie jak przynajmniej w VW Passat nie ma zamienników amortyzatorów wahacze nitowane nie wymienisz końcówek sypie się wszystko sonda lambda sprzęgło alternator zamki nawet przekaźnik od wentylatora wszystko drogie jak diabli nie można dokupić kawałka rury do filtra powietrza kosztuje 200 zł i trzeba go sprowadzać z Włoch. Zrobiłem nim jakieś 70 tyś i władowałem tyle kasy co jest wart i nadal coś się...
~xy
Fiat Albea I
Zaskakująco żwawo jeździ: bezpiecznie wyprzedza w trasie, przelotowa 150 km/h (przy 180 km/h pali już jak smok), bez problemu przejeżdża przez spowalniacze, nie ma problemów w krawężnikami, ładnie manewruje - dobry układ kierowniczy, bagażnik 515 l - mieści 5 osób z wózkiem na trzy tygodnie. Cienkie blachy, kiepskie wyciszenie, tandetnie wykończony. Bez problemów z podskakiwaniem czy hamowaniem (być może wynika to z tego, że nie oszczędzałem...
~fk
Fiat Albea I
15 lat eksploatacji. 300tyś km. Bez poważnych awarii. Drobne usterki, wydech, żarówki, pasek klinowy, generalnie głównie części eksploatacyjne. Jak na samochód za 34 tyś pln jest to sporym zaskoczeniem. Auto bez fajerwerków w wyposażeniu, nie grzeszy wyglądem ale bezawaryjnie służy przez 15 lat i zasługuje na miano bardzo udanego samochodu.
~Tomek
Fiat Albea I
naprawdę udane auto - pojemny bagażnik, dynamiczny silnik. Właśnie je sprzedałem po ponad 7 latach i mogę je tylko polecić. Być może trafiłem na udaną sztukę, ale nie miałem jakichkolwiek problemów. W zasadzie "lać i jechać".
~SławekK
Fiat Albea I
Niektórzy strasznie marudzą - \"wszystko w tym aucie źle i nie tak\". Zapominają, że kosztowało 32 tysiące. I że niewłaściwa eksploatacja może wykończyć także A-8 albo S-klasę. Przez 5 lat to było jedyne auto w domu (15 kkm/rok), 3 następne - pierwsze auto do dalszych wyjazdów (5 - 8 kkm/rok), od 2,5 roku to wół roboczy na co dzień (20 - 30 kkm/rok). Od początku w jednych rękach, zadbane, odwdzięcza się bezproblemową postawą.

Usterki Fiat Albea I

Fiat Albea I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~mihhh
Fiat Albea I
Sollidne autko dla małej rodzinki... zmieścisz wózek w bagażniku,a w srodku wygodne miejsce znajdzie czterech dorosłych ludzi albo 2 dorosłych i 3 dzieciaczków... Jeżeli nie oczekujesz cudów to albea odpłaci ci sie niezawodnością,tanią eksploatacja,oraz spokojem że nikt ci go nie ukradnie(bo kto by kradł albee:)
~fiatowicz
Fiat Albea I
Bardzo fajne autko. Duże, z olbrzymim bagażnikiem. Ciche, wygodne. Za tę cenę naprawdę warto. Kupiliśmy auto demonstracyjne w 2004r. Jeździmy już ponad 7 lat i sprawdza się super. Z lakierem nie dzieje się nic, z silnikiem też nie. Polecam.
2,2
~właściciel tegoż złoma
Fiat Albea I
Nie polecam tego samochodu, wnętrze tragedia, twarde plastyki które w ogóle nie są spasowane, piszczą i trzeszczą, zawieszenie również tragedia samochód lata po całej drodze, a skrzynia to już naprawdę tragedia co 30.000km trzeba wymieniać bo systematycznie się sypie,wyposażenie na poziomie Fiata 126p, czyli lampka nad lusterkiem i nic więcej, nie polecam!! Złom
~Tolek
Fiat Albea I
naprawdę przyzwoite, ekonomiczne, bezproblemowe, pakowne i wygodne auto dla Kowalskich jeżdżę od nowości 7 rok i mając porównanie do forda escort i renault thalia (które brałem pod uwagę przy zakupie) nigdy nie żałowałem wyboru