Ocena kierowcy - Fiat Albea I

Michał z Gdyni, 17 lat temu
Silnik 1.2 i 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2003
Fiat Albea I 1.2 i 16V 80KM 59kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Wg mnie na plusem samochodu są: duży bagażnik, silnik, przestrzeń dla kierowcy i pasażerów cena, małe zużycie paliwa. Minusem samochodu jest ,,średnie wykonanie´´ tapicerki i deski rozdzielczej - pewne dziwne odgłosy na nierówniościach mnie osobiście wkurzają!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!szczególnie że nie wiem z kąd one dochodzą!!!Mój samochód powyżej 110 km dzwinie śwoszaczy w okolicach szyby kierowcy !!!!! co też należy do minusów szczególnie że serwis ( Fiat Wejherowo ) gdy poruszam w/w temat patrzy jak na idiote na ciebie!!!! Wcześniej posiadałem Fiata Punto r. 2003 i w temacie wykonczenia był lepszy od Albei
silnik 1.2 16 V jest naprawde odpowiednią jednostką napędową dla tego samochodu - posiada stosowną moc która pozwala sprawnie tym autkiem poruszać się w mieście i na trasie. Dzięki 80 Km jazda samochodem jest dość komfortowa a nie wiąże się z dużym zużyciem paliwa.Wcześniej używałem Punto z silnikiem 1.2 60 KM - słabo!!
W mojej albei skrzynia a własciwia drążek wydaje dziwne dźwięki podczas zmiany biegów - dlatego mi się nie podoba. Niestety panowie z Fiata ( Wejherowo ) nie potrafią albo chyba nie umieją naprawić tej wady.
Ukłąd jezdny jest dość twardy - w sumie nie mam do niego zastrzeżeń nic nie wali i nie brzęczy.
Widoczność do przodu i na boki ok - ale tył tragedia!!!!!
Wszystko jest pod ręką i sensownie rozmieszczone
Posiadam samochód od października więć moge wypowiadać się jedyni w kwestii ogrzewania które jest dobre. We wcześniejszym Punto II działało mniej wydajniej i długo się rozkręcało.
Tutaj Albea ma same plusy!!! W Środku miejsca dużo , bagażnik 517 bije na głowe wszelkie podobne samochody - widać że auto o charakterze rodzinnym
Albea nie jest cichym samochodem - silnik słychać przy większych prędkościach.
Zużycie paliwa jest na przyzwoitym poziomie - w mieście ok 6 do 7 litrów paliwa. W serwisie mówili że może być więcej - ale nie jest. Musze powiedzieć że jeżdze dość płynnie.
Chciałem coś większego rodzinnego niż Punto to mam!!! Jest duże pojemne, 170 na godzine spokojnie ciągnie ( a może i więcej ) wizualnie nawet mi się podoba - więc nim jeżdze.
Nie jest to mercedes - ale w sumie odpukać nic poważnego się nie dzieje.
Jak wyżej - odpukać !!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 80KM 59kW [l/100km]