Lista ocen Fiat Albea II (38) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~winrych
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Skrzynia działa lekko i precyzyjnie. Jedynka jest w mojej ocenia trochę za długa. Jadąc po parkingu trudno się zdecydować czy 1 czy 2. Czasem przy wrzucaniu wstecznego potrafi zgrzytnąć.
~Peter
Sedan 1.2 i 16V 80KM 59kW
Bez większych narzekań. Jedynie drugi raz wymieniona skórzana nakładka na gałkę skrzyni biegów (mieszek) Poprzednie łamały się na plastikowych zawiasach. Jedynym wyjściem jest dobrze przykleić na stałe.
~Wojciech N.
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Biegi wchodzą płynnie i tu jak na razie nie mam zarzutów. Jednak lewarek zmiany biegów i jego bezpośrednie otocznie (hamulec ręczny) mógłby być osadzony lepiej a nie tak topornie i prymitywnie.
~Wojtek
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Przełożenia dobre, choć na 1 biegu potrafi zgasnąć, gdy się rusza z obrotami poniżej 1500 rpm. Początkowo trochę haczył bieg 3, ale po miesiącu mu przeszło.
~Garfield
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Biegi wchodzą bardzo ładnie i płynnie, nic nie haczy ale ja mam nieraz problemy ze wstecznym. Wielki + za blokadę przypadkowego wrzucenia wstecznego biegu.
~Michał
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Pracauje miekko ale biegi wchodzą pewnie chhociaż nie tak pewnie jak np w fabii ale może być. czasami zazgrzyta przy zapinaniu trzeciego biegu ale rzadko.
~Jacek
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Skrzynia bardzo dobrze zaprojektowana,przez co leciutko biegi wchodzą. Pomysłowo zaprojektowana jest zmiana biegu na wsteczny.
~poziomek
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Nie mam wiekszych zastrzezen, w zime zanim sie rozgrzeje auto biegi wchodza baaardzo ciezko, ale po 1km juz jest ok.
~koVaal
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Biegi wchodzą dość gładko, denerwuje pierścień bezpieczeństwa dla biegu wstecznego, który utrudnia jego wrzucanie.
~Piotrek
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Mam małe problemy ze wstecznym biegiem. Czasami przy wrzucaniu biegu, nawet przy uruchamianiu auta, coś tam zaburczy