Lista ocen Fiat Albea II (36) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 32 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~fix
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Przy rodzinnej jeżdzie (do ok. 110 km.h ) OK. Bardzo sobie cenię wysokie zawieszenie - z wjazdem do lasu, nad wodę, nie mam żadnych problemów. Problem zaczyna się przy bardzo szybkiej jeżdzie albo przy porywistym wietrze - wtedy trochę strach jechać (autem niebezpiecznie nosi). Ale ja nie jeżdżę aż tak szybko a porywisty wiatr zdarza sie sporadycznie.
~nastep@interia.pl
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Moze mylic wysokie zawieszenie, ale mozna sobie nizej usiasc, nie widze roznicy z kadettem, gdzie siedzi sie bardzo nisko i zawieszenie twarde sportowe. Trzeba sie przyzwyczaic,ale mi sie jeszcze w zadnym zakrecie nie poslizgnal. Nie mowimy oczywiscie o szalenstwach!
~winrych
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Auto jest wyżej zawieszone niż kompakty i inne miejskie auta. Wjechanie pod wysoki krawężnik, czy też jazda leśną drogą to pestka. Ma też swoje złe strony, auto jest podatne na podmuchy wiatru, przy szybszym pokonywaniu zakrętów mocno się pochyla.
~Michał
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Jeżdzi sie komfortowo dla spokojnych kierowców w sam raz. Osobiście bym obniżył zawieszenie bo przy szybkiej jeździe troszkę za bardzo się przechyla. Ale wysokie zawieszenie ma też dobre strony ponieważ w mieście np. nie bije sie wysokich krawężników.
~Wojciech N.
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Podczas jazdy nawet na dalekiej trasie kierowca nie męczy się specjalnie. Brak spocznika dla lewej stopy podczas pokonywania dłuższej drogi jest odczuwalnym mankamentem pojazdu. Trzeba też w monotonii jazdy pamiętać i uważać, bo nie jedziemy bolidem F1.
~adam
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
uwazam zreszto nie tylko ja bo kilka osob mialo okazje jezdzic moim autem ze bardzo dobrze wchodzi w zakrety oczywiscie nie pokonywalem ostrych zakretow przy 140 na godzine ale przy 110 super. na nierownosciach tez bez zarzutow
~Ona zuchania@neostrada.pl
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Układ jezdny bardzo dobry, nie rozumiem narzekań,że samochodem "nosi" lub "rzuca" po jezdni. nie mam kłopotów z utrzymaniem toru jazdy. A do wysoko położonego środka ciężkości trzeba po prostu sie przyzwyczaić.
~Wojtek
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
Zawieszenie proste i praktyczne. Dla mnie trochę za sztywne, ale podobno to stablilzuje pojazd na zakrętach. Zawieszenie dość wysokie, nigdy nie zahacza podłogą o krawężniki ani wertepy (np. w lesie).
~fluda
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
rozstaw kół mógłby być większy, co poprawiłoby stabilność samochodu przy silnym wietrze. Wysokie zawieszenie to dla mnie wielka zaleta, w zasadzie jedna z głównych przy wyborze tego auta.
~szkudnik
Sedan 1.4 i 8V 77KM 57kW
najsłabsza strona auta. bardzo lekki przód doprowadza dzo częstych utrat przyczepności przy ruszaniu i hamowaniu. powyżej 120 km/h zaczyna prowadzić się nerwowo.