Lista ocen Fiat Brava 1.2 16V 80 82KM 60kW 1998-2001 (159) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 215 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~opos
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Zuzycie paliwa jest ok ja podrozuje z pr4edkosciami 110-120 km/h i wtedy autko spala 6,5 -7,0 l/100km a jezdze dynamicznie mysle ze osoby jezdzace mniuej agresywnie spokojnie zeszlyby do 5,5 l moze i mniej. Serwis napisze tak przez piec lat jezdzilem do ASO moje spostrzezenia serwis do bani czesci duzo drozsze niz w nieautoryzowanej stacji obsługi. Tak mi wymienili tlumik w ASO ze znalazl bym sie w niebie zakladajac go nie zauwazyli ze...
~konradlot
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
No tutaj to jak na ten silnik to miasto katastrofa a trasa wyśmienicie. W mieście przy umiarkowanym ruchu i normalnej jeździe w zimę 10,5maks a lato 8-9 litrów. Trasa Anglia - Polska przy prędkości 130-140km/h 5,5-6l a Polska czyli głównie 90-10km/h 5-5,5l. Trasa prędkość 160-170km/h 8l. Nie udało mi się nim w mieście zejść poniżej 8l (nie mam mowy) W mieście może i spalić 12-13 ale to już trzeba być chorym i mieć ambicję by być zawsze...
~Jacek
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Możnaby ozzekiwać od pojemności 1,2 l mniejszego zużycia, ale biorąc pod uwagę dynamikę samochodu przy nie małej masie to naprawdę O.K. spalanie. W zasadzie jeżdżę dynamicznie choć nie koniecznie często wkręcam silnik na bardzo wysokie obroty 5-6 tys. A mimo to średnio pali 7 litrów. Tylko o o,5 do 1,0 litra mniej od lekkiego i wołkowatego UNO. Wynik 5,6 litra na 100 km osiągnąłem przy normalnej jeździe w trasie na wczasy w góry i po górach -...
~rtorzyński@wskiz.poznan.pl
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
za przegląd w autoryzowanym serwisie po 60 000 km zapłaciłem 1600 pln - bez jakichkolwiek ekstra napraw czy też wymiany czegokolwiek - materiały eksploatacyjne - filtry,olej,płyn w układzie hamulcowym,klocki, płyn w układzie chłodzenia, oj złoili mi skórę nie powiem ! Zużycie paliwa - 7- 9 litrów LPG plus 0,5 do 2,2 litra sPb na 100km w mieście - mały silnik+ włączona klimatyzacja do zaakceptowania.
~gajwer
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
nie opłaca się przerabiać na gaz silnik jest 16V więc dobra instalacja nie będzie tania ale i poco ona jak i tak w tym aucie ja decyduję ile spalę, przy spokojnej delikatnej jeździe na początku miałem wrażenie że wskazówka licznika się zawiesiła, ale wystarczy mu depnąć i ten niewielki silniczek idzie ale i wskazówka się odblokowuje.
~adamnn
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
spalanie na akceptowalnym poziomie, ceny przeglądów nie zwalają z nóg, ceny częśści zamiennych nawet w ASO są do przyjęcia (np wymiana klocków hamulcowych w ASO wraz z korektązbieżności 170 zł, przegląd po 80000 km z wymianą niezbędnych części eksploatacyjnych 630 zł), przeglądy co 20000 km więc da się przeżyć
~Andrzej
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Auto ekonomiczne (średnio 7 LPG przy spokojnej jeździe), częsta wymiana oleju (wymieniam co 10.000 km. ale potrzeba tylko niecałe 3 litry), zawieszenie wymaga dużej uwagi, lubi korodować miska olejowa, układ wydechowy, hamulce dobre ale też wymagają troski. Przyda się zaufany niedrogi mechanik.
~piotrekp piotrekp.goolman@poczta.fm
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
pisze ze dobrze bo nie moge sie przestawic na to ze to benzyna a wszystkie poprzednie (opel, vw) to dizle. miasto (krótkie trasy) 9.5 średnio (4 os, wakacyjny bagaż, korek na zakopiance + klima i 450km w terenie górskim- bieszczady) 6.6 minimalne (2 os.,+dziecko, ok100km/h i troche klimy) 6.0
~qazwalt
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
Stosunkowo dużo jeżdzę. Mam auto od maja i juz 8tys. km. Kupując wiedziałem że powinno być < 7l na 100km, w zasadzie poniżej 130 nie bierze więcej jak 5,8l niektórzy nie wierzą ale to prawda ten silnik jest bardzo oszczędny. Na razie wymieniłem tylko rozrząd, bo trzeba było, ceny tak jak w innych autach
Dziennik kosztów dla Fiat Brava 1.2 16V 80 82KM 60kW
7,1
8,9
~c.glu@epf. pl
Hatchback 5d 1.2 16V 80 82KM 60kW
pali mało przy odpowiedniej jeździe, i tak: ok.7 l, ok. 5 l., a z przeglądów zrezygnowałem po 4 roku, bowiem doszedłem do wniosku, że oszukują, pisza, że coś zrobili a faktycznie nie tknęli. Naprawy? To zależy od warsztatu. ASO - drogo, prywatnie nieco taniej, ale trzeba miec swojego mechanika