Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

Szczęsny, 12 lat temu
Rok produkcji 1997
Fiat Bravo I 1.4 80KM 59kW 1995-2001 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Duży komfort jazdy oraz b.dobre wspomaganie ułatwiające parkowanie.
Karoseria : Progi i podlogę bierze rdza
Silnik : W silnikach 1.4 potrafi pękać wałek rozrządu. Wyciekający olej spod pokrywy zaworów
Dobre auto i ładne. Daję rade na trasach i w mieście. Podoba mi się i jet komfortowe. Drobne naprawy są do zniesienia. Wole brawo jak golfa czy jakiegoś francuza.
Jak na 1.4 to jest ok. Trzeba dbać bo można się zdziwić. Po kupnie wymieniałem rozrząd i przy odkręcaniu pęk wałek. Jak się dowiedziałem to mankament silników 1.4
Bez zastrzeżeń. Biegi wchodzą lekko i pewnie.
Bardzo komfortowy do miasta, poza troszkę za miękki ale jet ok tak do 100k/h tak mocno się nie przechyla. Awarie wystąpiły po ponad roku jak auto zaczęło jeździć po wioskach. Na zwykłe drogi wytrzymuje sporo. Dość drogie części jak na fiata.
Dobra.
Szybko się nagrzewa w zimę i naprawdę mocno grzeję.
Wygodne i przestronne autko.
W moim przy 100km/h słychać jak powietrze gwiżdże. Na wyciszenie silnika nie mogę narzekac
Niestety silnik 1.4 gazu pali mi koło 10l gdzie moja jazda jest spokojna i płynna (staram się)
Auto kupiłem za 600zł w 2008 z elektrycznymi szybami regulacją fotela kierowcy i kierownicy oraz centralnym zamkiem i jestem zadowolony do dziś. Nie ukrywam że czasem byłem na niego zły ale wynagradza wygodą.
Niestety drobiazgi irytują ale ceny bardziej. Za wahacz w sklepie dałem 150zł na allegro 80zł. Termostat 140zł (sprzedawany tylko w całości do tego modelu), łączniki stabilizatora z gumami ponad 40zł.
Przez dwa lata zrobiłem dość sporo bo wymienione zostały wahacze, łączniki stabilizatora, amortyzatory przód, wałek rozrządu, regeneracja rozrusznika i alternatora, termostat.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 80KM 59kW [l/100km]

7,6