Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

HGT-7, 13 lat temu
Silnik 2.0 HGT 20V 147KM 108kW
Rok produkcji 1996
Fiat Bravo I 2.0 HGT 20V 147KM 108kW 1995-1998 - Oceń swoje auto
Silnik : nie przypuszczałem że ten silniczek tyle potrafi, a można wiecej z niego wycisnąć, oj sporo ukrytej mocy posiada,
Zawieszenie : zawieszenie jest sportowe i łatwo sie zużywa na dziurach , radze uważać na żłych drogach
Karoseria : lubi rdzewieć na nadkolach
świetne autko , nie ma konkurencji w swojej klasie, hondy czy mazdy to stają sie takie malutkie we wstecznym lusterku. za niewielkie pieniadze moźna mieć mała i bardzo piękna rakiete, po co kupowac drogie oszczeden auto jak za te pare zaoszczedzonych tysiecy można fajnie pojezdzić albo lpg założyć, a miny inych kierowców gdy mija sie ich przy 180 BEZCENNE !!!
Silniczek to esencja tego samochodu, 5 cylindrowa bestia sprawia ze bravo to mała rakieta wyprzedzanie to bajeczka, a ten niepowtarzalny rajdowy dzwięk , perełka, polecam spalanie jak na ten silnik średnio wychodzi 9 litrów, mało nie mało ale sportowa jazda kosztuje, polecam lpg tania szybka jazda.
problemy ze wstecznym czasami nie wchodzi, przy dynamicznej zmianie biegów 3, bieg lubi zazgrzytać, nie polecam zmiany biegów typu z 2 na 5 bo strasznie zgrzyta, pokolei świetnie wskakują.
duga zaleta hgt'ki wchodzi w takie zakeręty ze konkurencja wymięka, świetnie trzyma sie drogi wręcz klei sie do asfaltu , prowadzenie to poezja. tylko że twarda jest jak na polskie drogi,
do przodu doskonale do tyłu nie zabardzo
wszystko na miejscu i bardzo intuicujnie, może tylko śmieszne przełaczniki podnoszenia szyb ale morzna sie przyzwyczaić
strasznie mglą sie szyby, i słyszałem ze wszystkie tak mają , tylko szmatka i wycierać
bardzo dużo miejsca dla kierowcy i pasażera wygodne siedzenia, z tyłu nie za ciekawie ciasno troche
silniczek pieknie słychać ale bez zbędnej przesady, plastiki trzeszczą jak sie jedzie po dziurawej drodze chyba przez to zawieszenie
w tarsie wychodzi 7,6 na 5 cylindrów!, ale tak normalnie to powiem wprost 10 litrów bo przecisz nikt taką torpedą nie bedzie 100 jezdził
swietny samochód tani szybki wygodny , daje maxa w tej kategori, częsci tanie łatwo dostępne,autko wygodne łądne wyposażone bardzo szybkie za niewielkie pieniądze, nie ma innego czysto sportowego wózka w tej cenie, oprócz silnika to cena jest plusem w tym aucie polecam
w sumie to nie ma problemów, trzeba uważać na dziury bo morzna sobie zawieszenie urwać,
na dziurawych deogach siadają amorki, silnik niezawodny, klocki siadają bo hamulce bardzo mocne. siadła mi gałka kierownicza wybiły sie tuleje wahaczy, koszty w granicach gałka 40 zł tuleje 30 z robocizną, a poza tym to notorycznie krzywie felgi masakra z tymi dziurami (215 40 r 16)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 HGT 20V 147KM 108kW [l/100km]

9,2