Ocena kierowcy - Fiat Bravo I

Dionizos, 15 lat temu
Silnik 1.9 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 1998
Fiat Bravo I 1.9 TD 100KM 74kW 1996-2001 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jak na swoje lata posiada bardzo estetyczny i aktualny wygląd.
Zawieszenie : pukanie , stukanie , dudnienie i co kto chce ...;\\
Inne : tylna wycieraczka się blokuje
Nie zachwycił mnie mój egzemplarz bravo choć miałem duże nadzieje z nim związane. Nie satysfakcjonujące mnie zbyt duże spalania i liczne usterki małe i duże skutecznie zniechęciły mnie do fiata. Stał się skarbonką bez dna. Koszty , które ponoszę na utrzymanie i naprawy tego auta znacznie przewyższają moje oczekiwania. A ponad to jest tak \"upchany\" ,że trudno się gdziekolwiek dostać żeby coś naprawić. Generalnie zawiodłem się, może gdyby mi się trafił lepszy egzemplarz moja opinia była by inna.
Silnik przy mocy 101KM spisuje się dość dobrze i jest nawet dynamiczny ale dopiero powyżej 2000 rpm . Mój egzemplarz nie jest najlepszy o czym świadczą różnego rodzaju awarie i liczne wycieki oleju.
Biegi wchodzą przeciętnie ani specjalnie lekko ani ciężko , czasami zdarza się , że nie wchodzi pierwszy bieg lub wsteczny
Zbyt twardy jak na polskie drogi, ciągle coś stuka a niepokojące odgłosy dobiegające z zawieszenia nie mają końca ...
Zbyt szerokie słupki ograniczają znacznie widoczność , można pieszego z przejścia \"zdjąć\" jak się kierujący na chwilę zagapi ;\\
Tu całkiem nieźle, łatwo zaparkować i manewrować , jedyna poważna wada to niezwykle mały promień skrętu jak na tak małe auto, trudno zawrócić na skrzyżowaniu przy pierwszym podejściu.
Choć nagrzewa się dość szybko to parowanie szyb jest prawdziwą udręką , ogranicza to bardzo widoczność przez co jazda tym samochodem staje się niebezpieczną loterią. Latem klimatyzacja spisuje się nieźle choć stanowi duże obciążenie dla silnika
Tutaj spory plus, jest miejsce dla wszystkich zarówno z tyłu jak i z przodu. Jak jeżdżę sam to fotel mam na max odsunięty do tyłu , obecność pasażera za mną niestety nieco rujnuje ten komfort ;\\
Jak na silnik diesla to nie narzekam, ten element jest chyba najcichszy w całym aucie. Przy prędkościach rzędu 120-140km/h jest dużo ciszej niż np. w Mondeo 1,8 115KM z 1994r. Gorzej z powietrzem szumiącym w uszczelkach drzwi i te stuki z zawieszenia i układu jezdnego.
Tutaj poważnie zawiodłem się na tym aucie, przy jeździe ekonomicznej jak się tylko da (eko driving) nie mogę zejść po niżej 6,5l/100km (latem) a w zimie to około 7,2l nie zależnie czy trasa czy miasto.
No to polecimy: klamki, ograniczniki otwierania drzwi, mechanizm sterowania nawiewem, kratki nawiewu, elektryczny mechanizm otwierania szyb, wycieraczki (przód i szczególnie tył), podłączenie głośników, zamki w drzwiach i bagażniku, słabe plastiki , sterowanie lusterek bocznych...
zawory (podparte), termostat, przeguby, elementy przeniesienia napędu, zawieszenie , świece żarowe , liczne wycieki oleju - z miski, z pod pokrywy zaworów , wspomaganie kierownicy, zaciski hamulcowe i chyba skrzynia biegów ale to jeszcze nie do końca zdiagnozowałem,

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD 100KM 74kW [l/100km]

Fiat Bravo I