Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d Seria 2

marek1712, 4 lata temu
Silnik 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2013
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Bravo II Hatchback 5d Seria 2 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW 2012-2013 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Osiągi jak na 120KM/205Nm z ~2006 roku
Układ elektryczny : Parujące reflektory - wada fabryczna
Wdzięczny samochód. Widać, że wyposażenie to rok 2006 ale tragedii nie ma. Pojazd bezawaryjny i tani w utrzymaniu. Nadwozie wygląda ślicznie.
Silnik dobry - jak na 120KM/205Nm sprawuje się poprawnie. Nie ma problemów z odpalaniem latem czy zimą. Widać, że to produkt downsizingu. Po wciśnięciu pedału gazu spalanie rośnie jak szalone. Ponoć dobrze się sprawuje z LPG.
Nie lubię skrzyni biegów we FIATach. Wrzucenie pierwszego biegu to katorga. Tak było w moim Puncie, firmowej Pandzie którą kiedyś jeździłem, tak jest i w obecnym Bravo. Jeździłem ostatnio Trasitem Custom 2014 który ma krótkie przełożenia - jest o wiele lepiej.
Nie mam zastrzeżeń. Istnieje elektryczne wspomaganie znane z innych produktów FIATa - rzadko używam do parkowania w mieście.
Odporna na zadrapania acz delikatne ryski i odpryski można znaleźć. Samochód garażowany, po 5 latach progi i nadwozie całe. Na klapie bagażnika wyszedł jakiś bąbel - nie wiem czy nie jest to jakiś zatopiony paproch.
Słupek A... echh, dość powiedzieć, że można przez niego nie zauważyć pieszego :( Widoczność przez tylną szybę "taka sobie" (ale to cecha nadwozia). Duże lusterka boczne.
Wygodne fotele, "gruba" kierownica
Mogłoby być lepiej zimą. Przy -5°C trzeba przejechać jakieś 10km by naprawdę ciepłe powietrze zaczęło lecieć z nawiewów. Latem klimatyzacja manualna... chłodzi. Nie nazwałbym tego jednak lodówką.
Jak na hatchbacka jest dużo miejsca. Przy wzroście 180cm i odpowiednio odsuniętym fotelu, za kierowcą jest miejsce na nogi (na głowę zresztą też). Fotel kierowcy jest na wprost kierownicy (co nie jest standardem w nowych samochodach!), wygodny, po oparciu głowy o zagłówek nie boli kark po przejechaniu kilkuset kilometrów.
Powyżej 120km/h robi się trochę głośno. Dodatkowo zimą mocno słychać opony.
Jak to FIAT - jest tanio. Bałem się, że sprężarka IHI i koło dwumasowe szybko się rozpadną. Minęło 95k km i dalej działają... Materiały eksploatacyjne wymieniałem w ASO - ceny wydają się być przyzwoite.
Moim zdaniem bardzo dobry zakup - auto trochę niedoceniane. Nabyłem z wyprzedaży rocznika. Przez 5 lat użytkowania mnie nie zawiódł.
Poza wadą fabryczną (parujące reflektory) i radiem Visteon (nie lubi ID3tag ze znakami inne niż ASCII) nie mogę się przyczepić do działania pojazdu. Polecam!
Brak poważnych usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW [l/100km]