Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

Silnik 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW
Rok produkcji 2010
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW 2007-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : dynamika i elastyczność + spalanie
Auto mam od 4 lat, jestem z niego bardzo zadowolony, świetnie się prowadzi i ma dobry i nie skomplikowany silnik który zapewnia bardzo dobra dynamikę jazdy i nie jest paliwożerny przy tym, dobrej jakości materiały we wnętrzu wszystko dobrze spasowane, spory bagażnik jak na auto tego segmentu. Auto jak do tej pory bezawaryjne, nie liczę wymiany przekładni kierowniczej bo było to na początku jeszcze na gwarancji i była to wada konstrukcyjna Fiat wprowadził nową poprawioną przekładnię i ta już nie sprawia najmniejszych problemów(w poprzedniej wersji był jakiś problem ze smarowaniem i się zacierały) po za tym przez 4lata użytkowania zero awarii myślę że jest to bardzo dobra propozycja dla osób szukających auta z segmentu C, opłaca się zakup na wyprzedaży rocznika ja za swoją dałem 57tys podczas gdy katalogowo kosztował 68tys i do tego dostałem po negocjacjach prócz powiększonego upustu komplet kół na zimówkach
bardzo dobry silnik z turbiną praktycznie od najmniejszych zakresów obrotów fajnie się zbiera, bardzo dobra kultura pracy dobrze zestrojony z 6 stopniową skrzynią biegów i z umiarkowanym apetytem na benzynę, można jadąc tak około 100km/h zejść poniżej 6l/100 a jadąc bardziej dynamicznie 140-150km/h nie przekroczyć 7,5l/100 na trasie w mieście 8-10l/100 zależnie od stylu jazdy i pory roku oraz długości odcinka
skrzynia generalnie bez zastrzeżeń czasami ciężko wchodzi jedynka ale podobnie miałem w Renówce
komfort jazdy niewiele ustępuje Renault (dlatego nie dałem 5),dlatego zdecydowałem się na ten zakup, dobrze wybiera nierówności, dobrze trzyma się drogi. Jeździłem testowo Hyundaiem i30 i tam była tragedia każda nierówność była odczuwalna i słyszalna w aucie, tutaj nic takiego nie ma no chyba ze się wjedzie w jakąś naprawdę spora dziurę:) jak chodzi o trwałość to jak do tej pory nic się nie dzieje,jako że jeżdżę na ryby to małym minusikiem dla mnie jest nisko zawieszony przód trzeba dlatego tez w mieście uważać na wysokie krawężniki
widoczność dobra, gorzej z widocznością do tyłu i prawidłową oceną odległości ale kwestia przyzwyczajenia i jest to raczej przypadłość wszystkich aut tego segmentu
wszystko pod ręką bez zbędnych pierdół jedynie mały minus za umiejscowienie włączników świateł przeciwmgłowych, wystarczająca ilość schowków, dużym plusem jest to ze schowek od strony pasażera jest chłodzony klimatyzacją
latem świetnie chłodzi a zimą szybko i dobrze nagrzewa
jak na auto tej klasy nie mam zastrzeżeń, z przodu wygodnie z tyłu też sporo miejsca, kolega który ma Audi A4 mówi że zaskoczyło go to ze u mnie nie jest wcale ciaśniej:) bagażnik spory i ustawny 400l wystarczy żeby zapakować spora ilość bagażu na wakacje mi mieści się składany wózek dziecka, składane siedzisko i 4 spore torby z rzeczami
wyciszenie ok, przy 140 można śmiało prowadzić rozmowę bez konieczności podnoszenia głosu, jeździłem już autami które były nieco lepiej wyciszone ale tez i takimi w których przy 130 było już naprawdę bardzo głośno
Ceny przeglądów w ASO zamykają się w kilku stówkach wiec jest ok ceny części tez nie zwalają z nóg i co najważniejsze koszty paliwa tez zadowalające
Fiat tym modelem mocno postawił na jakość i jest to widoczne w aucie wszystkie materiały są dobrej jakości i są dobrze spasowane, nie maja tendencji do szybkiego zużywania tak jak np w Fordach, tak jak pisałem na początku warto odwiedzić salon w czasie wyprzedaży rocznika bo za stosunkowo nieduże pieniądze można dostać całkiem solidne auto z niezłym wyposażeniem które nie traci w jakimś zawrotnym tempie na wartości
auto nie sprawia absolutnie żadnych kłopotów jeździ od przeglądu do przeglądu i jedyne wizyty w ASO to właśnie wymiana oleju i filtrów
nie wystąpiły, jedyna rzecz jaka była robiona w tym aucie to wymiana przekładni kierowniczej ale tak jak pisałem była to wada konstrukcyjna i została wymieniona na samym początku użytkowania w ramach gwarancji jedynym jej skutkiem było zgrzytanie przy maksymalnie skręconych kołach, po wymianie problem nie występuje do tej pory

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 T-JET 16V 120KM 88kW [l/100km]

6,8