Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

maciek78, 14 lat temu
Silnik 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW
Rok produkcji 2009
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW 2008-2012 - Oceń swoje auto
Inne : nie ma wytypowanego jakiegoś elementu który jes super zaskoczył mnie pozytywnie
dobrze tak oceniam ten samochód ponieważ było wiele usterek powstałych na lini produkcyjnej jedna znich została, skrzypienie deski gdyby nie to było by doskonale
silnik jak na razie jest ok zero usterek nie widać wycieków co do kultury pracy to fiatowskie silniki z zapłonem samoczynnym pracują twardo i dosyc głośnio ale to już taki urok ogólnie ok
tu jest słabiutko biegi zle wchodzą tendencja do zgrzytu przy szybciej zmienie biegów najgorzej jest po nocy po paru km zaczyna się to normować ale nigdy nie dochodzi do perfekcji a i na pewno nie dotyczy to wszystkich nowych bravo zdarzają się wyjątki ale raczej z tego co obserwuje to nie jest to dopracowane
ogólnie jest bardzo dobrze fajnie się prowadzi pozwala na szybkie pokonywanie zakrętów. Ja miałem na początku mały problem coś się tukło w przednim zawieszeniu serwis szukał ale nic nie znalazł nie był to taki zwykły odgłos występował tylko przy mocnym przyspieszeniu plus dziur albo w zakręcie kiedy koło jest obciążone i spotka się z mocną nierównością tak jak pisałem serwis nie dał rady wcześniej odgłoś sam znikną
kwestia przyzwyczajenia dla mnie ok na pewno przednie jak i tylne słupki są szerokie nie ułatwia to ale cofam na lusterkach więc tył mnie nie dotyczy a przód po prostu uważam i tyle
tu ocena dobrze wydaje mi sie odpowiednia
było by doskonale ale jest tylko dobrze ponieważ po 5 miesiącach użytkowania pojawił się zapach który jest tylko na początku ale jest mega nieprzyjemny i co najgorsze nie moge się go pozbyć próbowałem ozonowanie, pianki wszystko działa na chwile
doskonale bardzo przyjemnie jest zająć miejsce za kierownicą z łatwością znajdzie każdy swoja pozycję z jaka lubi prowadzic
tu tylko dobrze u mnie nie zawsze ale sa takie dni że coś skrzypi masakra ale jak jest ten dobry dzień to naprawde jest super:)))
powiedzmy że jest ok co do danych producenta na temat spalania to pewno biorąc pod uwage odczyt z komputera to się zgadza do momentu gdy jesteś na stacji i po zatankowaniu musisz sobie do średniej dodać od 0,5-1l i w tedy jest rzeczywiste spalanie ale ogólnie wporządku
trudno powiedzieć musiał bym mieć możliwosc pracy w różnych serwisach i w tedy mógł bym tu coś więcej powiedzieć na pewno fiat jest tańszy w zakupie niź inne marki części przeglądy to wszystko jest tańsze
jest ok były pewne problemy wiele plastików było połamanych ale wymieniłem wszystko na gwarancji żeby coś się zepsuło to raczej nie a w sumie termostat
brak:)))

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 TD MultiJet 105KM 77kW [l/100km]