Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

Piotr, 14 lat temu
Silnik 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Rok produkcji 2008
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : A szczególnie wnętrze-materiały i jakość wykończenia (jak nigdy dotąd u fiata).
Bardzo ładne, dynamiczne i ekonomiczne auto.Jest jeszcze ładniejsze w środku niż na zewnątrz.Byłem niesamowicie zaskoczony użytymi materiałami wykończeniowymi.Co prawda posiadam pakiet sport(materiały lepsze i żywsza kolorystyka oraz 17\"felgi)nawet niższe wersje i tak mają materiały lepsze od konkurencji.
Kultura pracy przeciętna; lepsza od TDI ale słyszałem cichsze diesle.Po rozgrzaniu zupełnie ok.Jak na 1.9 bardzo dobre osiągi.Wyczuwalna turbodziura,ale nie stanowi wg. mnie to problemu.W trasie silnik bardzo cichy;pomiędzy 80-150km/h hałas bardzo niski.Przy niższych prędkościach, w warunkach miejskich słychać że to diesel.
Jak dla mnie brak 6-tego biegu nie stanowi problemu.Przydałby się tak od około 150km/h (ja szybciej nie jeżdzę). Przy 100-120km/h obroty silnika bardzo niskie, stąd ciszej niż w wielu autach benzynowych (przykład seat altea 1.6).Praca lewarka poprawna, nic nie haczy.
Zawieszenie sprężyste, dosć twarde.Mam auto z pakietem sport na felgach 17cali, obawiałem się utraty komfortu, ale niepotrzebnie-obecnie na 16\" zimowych jest podobnie.
Do przodu i na boki bez zastrzeń.Tylna szyba przerażała mnie na początku, ale teraz się przyzwyczaiłem i jakoś mi to nie przeszkadza. Duży plus za wielkie lusterka wsteczne.
Wszystko na swoim miejscu. Może tylko więcej schowków by sie przydało.
Mam klimatyzację manualną, wg mnie w zupełnosci wystarczy. Zimą jak to diesel dłużej się nagrzewa.
Na przednich siedzeniach mnóstwo miejsca. Z tyłu trochę mało,zwłaszcza na nogi,ale np porównywalnie z astrą III.Przy wzroście 186cm z tyłu nie dotykam głową dachu.Przy przednim fotelu ustawionym pod siebie,z tyłu kolanami dotykam oparcia,ale da się jechać.Duży bagażnik-lepszy niż u konkurencji.
Na niskich biegach, przy wyższych obrotach mogłoby być lepiej. W trasie na IV-V biegu super.Po około 150km/h znów zaczynać odzywać się silnik, ale i tak nie jest źle (wiele benzyniaków wtedy wyje).
Spalanie zaskoczyło mnie na plus.W trasie przy normalnej \"półprzepisowej\" jeździe spokojnie schodzi poniżej 5.Zwykle komputer pokazuje mi miedzy 4,5-5l.Przy bardzo delikatnej jeździe, nieprzekraczając 90/h udało mi się zejść do 4.2l.Miasto (dość duże korki 6.5-7).Przeglądy gwarancyjne co 30 tyś. km lub dwa lata. Uwaga wiele serwisów wciska kit,że 30 tys. lub rok! radzę dokładnie sprawdzić w instrukcji.Fakt 30tys km to na olej trochę dużo, można więc wymienić sam olej(znacznie taniej)niż cały przegląd,a pełny gwarancyjny robić przy 30tys.Uwaga też na okres gwaracji- niektóre auta (nie wszystkie) posiadają 2letnią choć diler twierdzi że auto ma 3- sic!Dotyczy to roczników 2007-8.Radzę się upewnić bo po co robić przegląd w ASO po 2 latach, jeśli już jest po gwarancji.
Kupiłem z wyprzedaży rocznika płacąc za diesla jak za podstawową jednostkę benzynową więc ok.Zróżnicowanie cen u dilerów.Trzeba sie targować.Auta w cenach wg tabel cennika za drogie,ale są znaczne rabaty.
Czasem przy niższych temperaturach coś zaskrzypi, poza tym nic.
Auto ma 10tys. przebiegu. Brak usterek.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW [l/100km]

5,2