Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

Robert, 11 lat temu
Silnik 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Inne : całokształt jest pozytywny
płaciłem w salonie 58 tys. w 2007 wg., mnie mogłoby być 50 tyś. i było by doskonale, jednak całokształt jest pozytywny. Samochód wygląda atrakcyjnie, dobrze się nim jeździ, dla kierowcy i pasażera miejsca jest bardzo dużo, natomiast z tyłu gorzej, ale ja z tyłu nie siedzę :) Jedyna usterka to zawór EGR, więc jak na 5 letnie auto przy przebiegu wynoszącym ponad 200 tyś.km., to jest drobnostka. Spalanie średnie w mieście 6.3 to chyba dobrze, co ? Żadnych ognisk rdzy na karoserii, podwozie także dobrze zabezpieczone i nic tam rdzawego nie widać. Silnik póki co, niezawodny, solidny i jeździ bezproblemowo. Ogólnie rzecz ujmując jestem zadowolony, bo auto nie daje mi żadnych powodów do tego, aby wieszać na nim psy. Wymieniłem do tej pory w aucie tylko części które się wymienia z racji eksploatacji, tarcze, klocki, rozrząd, amortyzatory, oleje, filtry, itp. Z ciekawostek dodam, że klocki na przednich tarczach wymieniłem przy przebiegu 84300 km. a dodam, że mam ciężką nogę, więc to chyba niezły wynik. Tzn. przy tym przebiegu czujka się dopiero zapaliła, więc zakładam że można by jeszcze dodatkowo z 3 tyś. może 4 tyś. km. zrobić. Podsumowując bez zbędnego filozofowania, auto godne polecenia, wbrew obiegowym opiniom ten model FIATa naprawdę im się udał.
Silnik póki co nie zawiódł, jedyna rzecz jaka uległa awarii to zawór EGR, koszt zakupu używanego na allegro kosztował mnie 200 zł. Wymiany dokonałem sam bo to tylko kilka śrubek do odkręcenia.
gdyby nie "haczenie" wstecznego byłoby doskonale a tak jest dobrze.
nie wiem, chyba dobrze, nie narzekam.
no tu jest najgorzej, szerokie słupki przeszkadzają w widoczności do tyłu jak i do przodu ale dzięki tym szerokim słupkom auto wygląda ciekawie.
wszystko na miejscu w zasięgu ręki i co tu filozofować.
sprawdza się wyśmienicie zarówno w zime jak i w lato.
z przodu OK nawet bardzo OK, w tyle kiepsko ale ja tam nie siadam :)
jak na diesla jest dobrze.
no tu rewelacja, średnie zużycie w mieście przy mojej cieżkiej nodze to średnio 6.3
płaciłem 58 tys. w 2007 wg. mnie mogłoby być 50 i było by doskonale.
nie stuka, nie puka więc jest dobrze
oprócz padu zaworu EGR jak do tej pory NIC.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW [l/100km]

5,7