Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

Marek, 3 lata temu
Silnik 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik jest zrywny a to tylko 120 km
Mam bravo 1.9 88kw/120km 2007 Emotion. Kupiłem je w lutym tego roku jako pierwszy samochód. Poprzednia właścicielka sprowadziła go z Włoch i po roku sprzedała mi. Cena zakupu to było 10k , ale na tym się nie skończyło :) Pierwszym zabiegiem jaki przeprowadziłem to przyciemnianie szyb dobra folia 85% pochłaniania światła 460zł. Natomiast pierwszą akcją serwisową było wymienienie rozrządu,pompy wody, przednich hamulców cena za tą usługę u znajomego mechanika 1200zł. Po tygodniu wymieniłem płyny eksploatacyjne z płukaniem silnika. Następnie łapa wahacza, podpory skrzyni biegów i silnika, przekładnie kierowniczą z drążkami, półosi tylnią( był delikatny luz na kierownicy dało się jeździć, ale mnie to drażniło). Cóż jeszcze.... w wakacje hamulce przednie, jakieś pierdoły dokładki, pranie tapicerki, renowacja felg i ich malowanie. Całość napraw wyniosła ok. 3 k. W przypadku grupy VAG cena ta wynosiła by ok 5 k. Kolega przeprowadzał podobne wymiany na audi a6, więc cena jest wiarygodna na miarę swoich możliwość. Auto na ten moment jest w stanie perfekcyjnym jak by wyjechało z salonu a ma 13 lat :) Jest mega zrywne dużo osób potwierdziło to, więc silnika daje radę. Zawieszenie wybiera większości nierówność na polskich drogach. Kwestia pakowność po złożeniu tylnych siedzeń mieści się rower szosowy 55(nie jest to mały rozmiar :). Skrzynia biegów to manual 5 biegowy. Automat nie dał by tyle frajdy z jazdy. Spalanie przy jeździe 140 km/h to 5,4l przy spokojniejszej 5l, poniżej tej wartości nie udało mi się zejść. Obiecane 4,3 l przez producenta ma się nijak do realiów. Przy jeździe autostradowej jest ciche 140 km = 2,8 ober/min. Mimo że to tylko 5-cio bieg. Czy kupił by je drugi raz zdecydowanie tak może jedynie z silnikiem 1.9 150 jeszcze lepsze osiągi :) Kilka fotek dla zainteresowanych :) https://drive.google.com/drive/folders/1pYXGNyaXFRbvlLXrhYBH5mwg_-bNif2X?usp=sharing

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW [l/100km]

5,3