Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

D3miss, 14 dni temu
Silnik 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: 5 lat
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Karoseria : Progi nie wytrwały pod chmurką :)
Inne : Układ wydechowy, wypalenie DPF-u jest sygnalizowane jedynie za pomocą wzrostu chwilowego spalania, nie ma żadnej diody ani komunikatu, przez co łatwo to przeoczyć.
Inne : Klimatyzacja mimo wymiany sprężarki, nie jest jakimś demonem i w letnie dni potrzebuje dużo czasu by zacząć naprawdę chłodzić.
Kupiłem auto bezpośrednio od pierwszego właściciela w Niemczech. Autem zrobiłem 80 tys. km, więc nie jest to jakiś duży przebieg jak na auto w dieslu, ale przez ten czas niestety przypadły na mnie konieczne już naprawy związane z eksploatacją: wymienienie kompletu sprzęgła z dwumasem, wymiana sprężarki od klimatyzacji, naprawa większości elementów układu wydechowego (wymiana EGR, regeneracja DPF, wymiana elementów wydechu + tłumika, czyszczenie kolektora dolotowego), karoseria niestety nie wytrzymała stania pod chmurką cały rok i auto zaczęło gnić od progów (wymiana obu). Jak na auto które kupiłem za 15tys, to mogę śmiało powiedzieć że na przestrzeni mojego użytkowania włożyłem niestety drugie tyle w naprawy :/
Po paru latach w pod chmurką dół zaczął gnić.
Klimatyzacja mogła by działać lepiej, mimo że w trakcie użytkowania auta wymieniona została całkowicie na nową sprężarka.
Jak na Hatchback jest dość pojemny, udało mi się nim przywieźć meble w kartonach z IKEA, więc nie jest źle :)
Przy wyższych prędkościach słychać wszystko w środku.
Duży plus to dostęp do części, które są znacznie tańsze niż ich odpowiedniki dla niemieckich marek.
sprzęgło + dwumas, sprężarka klimatyzacji, układ wydechowy, karoseria

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD MultiJet 120KM 88kW [l/100km]

6,2