Ocena kierowcy - Fiat Bravo II Hatchback 5d

Thermano, 15 lat temu
Silnik 1.9 TD MultiJet 150KM 110kW
Rok produkcji 2008
Fiat Bravo II Hatchback 5d 1.9 TD MultiJet 150KM 110kW 2006-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Genialny kompromis komfortu i bezpieczeństwa .
Wielka frajda z jazdy . Auto przepiękne - jeździ cudnie i mało pali . Do ideału brakuje poprawy niedoróbek jakościowych typu stuki i piski w nadwoziu .
Jak na diesla jest cichy , a dźwięk podczas jazdy z dieslem nie ma wiele wspólnego . Silnik ciągnie na kazdym biegu fenomenalnie . Miodzik .
Obawiałem się nieco skrzyni , szczególnie przełączania . Skrzynia jest bardzo precyzyjna , chodzi lekko i szybko . Pomysł z 6 biegiem genialny - w trasie jest cicho i pali niewiele dzięki 6 - ce . Włączanie 6 - ki wymaga przyzwyczajenia . Jakbym już miał na coś ponarzekac , to ciut za długie drogi przełączania i krótkie przełożenia 1 i 2 biegu - ale w dieslu to normalne .
Nie spodziewałem się , że można tak świetnie ustawić kompromis między komfortem a bezpieczeństwem . Jeździ jak po szynach , podsterowność jest minimalna a resoruje zaskakująco dobrze . Ostatnio tak miły kompromis miałem prowadząc Alfę 147 .
Sportowa linia ma swoje prawa . Mała tylna szyba , opadająca linia boczna , niska przednia szyba , szerokie słupki boczne i przyciemniane szyby tylne i boczne nie dają wrażenia akwarium :-) Stąd decyzja o czujnikach parkowania z przodu i z tyłu :-)Ale dramatu też nie ma .
Nie ma się do czego przyczepić . Świetna kierownica z przyciskami , cudny system głośnomówiący z wybieraniem głosowym blue & me . Po 10 minutach czułem , jakbym miał to auto od roku .
Piątka na kredyt , bo grzania nie miałem okazji sprawdzić . Ale klima auto dwustrefowa ze świetnym systemem AQS - GENIALNA ! Cicha , lekko dmucha a bardzo efektywna .
Z przodu jest ok . Z tyłu szeroko , ale za mało miejsca na kolana i stopy . Przestrzeń z tyłu odstaje od standardu tej klasy - ale z tyłu mam niskich pasażerów , więc problemu nie ma :-)
Życzę innym użytkownikom diesli tak cichego auta .
Powiem tyle - 1,9 l 150 KM . Trasa - 5,0 - 6,5 l . Miasto 7,5 - 8,5 l . Brawo .
Jak każde nowe auto kosztuje za dużo . Jednak patrząc na kompletne wyposażenie , mocny i oszczędny silnik oraz dobry rabat - nie kupi sie konkurencji z tym wyposażeniem , z takim silnikiem w tej cenie .
Problemy z czujnikiem parkowania od nowości oraz drobne stuki i piski do zlokalizowania .
nic

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 TD MultiJet 150KM 110kW [l/100km]