Ocena kierowcy - Fiat Cinquecento

Paweł, 12 lat temu
Rok produkcji 1993
Fiat Cinquecento 0.7 30KM 22kW 1991-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik ma tylko dwa cylindry i 31 km a na obwodnicy,oraz po mieście(wstyd się przyznać) i tak zamyka licznik(160 km/h),lecz silnik jak już wspominałem po małym tuningu mechanicznym.
Układ elektryczny : często niewiadomo cze3mu przestają działać kierunkowzkazy
Karoseria : lakier szybko matowieje i traci nswój połysk
Silnik : przez gaźnik zdaża się mu nierówna praca
w moim cieniasku pozmieniałem pare drobiazgów(kierunki przednie oraz boczne od sportinga,tylne lampy od sportinga,klakson od ciężarówki,ładne kołpaki,szersze opony 145/70 r13 od seicento,ładne pokrowce oraz dywaniki i dobry sprzęt grający,central zamek,alarm) i auto jest super,naprawde polecam,swojego nigdy nie oddam,są czasem z nim ciężkie chwile ale potem jest lepiej niż było. jeżeli ktoś z was mieszka w gdańsku to napewno widzi pomykającego cieniaska w kolorze morskim(ciemnozielony)który jest dość rzadki z naklejkami firmy ochroniarskiej juwentus w której pracuje,sam widziałem tylko 3 w gdańsku łącznie z moim.
silnik jest dość elastyczny,potrafi ruszyć nawet z czwórki,sam próbowałem. sam remontowałem silnik i zrobiłem mały tuning(planoanie głowicy,stożek,polerowanie kanałów)więc ma może z 36 km. bardzo polecam
nie mam żadnych zastrzeżeń co do skrzyni choć to podobno jego największa wada. chodzi super ale niestety ma tylko 4 biegi
super się prowadzi,zero luzów na kierownicy,mały promień skrętu,super trzyma się na drodze pomimo wąskich oponek
autko jest małe i posiada płaski tył więc wszystko doskonale widać,także przód jest krótki i wysoki
w duże mrozy po ok.7 minutach do kabiny nawiewa ciepłe powietrze
z przodu jest bardzo dużo miejsca i bardzo wygodnie
niestety to jedna z jego wad,wszystko słychać,ale to także zaleta bo jakiekolwiek stuki w zaweiszeniu lub podwoziu można szybko wykryć podczas jazdy
ceny części są naprawde śmieszne. podam kilka które kupowałem. filtr paliwa-4zł,filtr oleju-20zł,filtr powietrza-11zł,cylinderek hamulcowy-15zł,tłumik kompletny(od silnika do wylotu)-110zł,reflektor nowy-55zł,amortyzator-40zł,opona 145/70 r13-115zł. paliwa zużywa nie mało ponieważ to gaźnikowy silnik ale po mieście dobrze się bawiąc mieszcze się w 6,5l. a za naprawy nie płace,ponieważ robie wszystko sam,autko jest naprawde super i łatwe w naprawie oraz proste
ceny utrzymują się w granicach 600-4000zł za zadbane egzemplarze,ja za swojego dałem 1500zł od pierwszego właściciela i nawet jeszcze 100tyś nie ma. ale jak na to autko jest doskonale
niestety atko często grymasi,różne ma humorki że tak powiem,ale to drobiazgi które można naprawić od ręki nawet na poboczu pamiętając o tym aby ze sobą mieć skrzynke z narzędziami
żadko się zdażają,choć mi przytrafiło się zagotować silnik w korku co kosztowało razem z remontem silnika 1500zł ale zrobiłem dopiero 20tyś.km więc dopiero się dotarł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 0.7 30KM 22kW [l/100km]

5,2